در نشست مشترک اعضای هیئت اندیشه ورز مرکز بسیج مهندسین صنعتی قزوین با مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان مطرح شد:

اجرای طرح های کلینیک صنعت و جهاد روشنایی با استفاده از پتانسیل گروه های جهادی مهندس

اجرای طرح های کلینیک صنعت و جهاد روشنایی با استفاده از پتانسیل گروه های جهادی مهندس
در نشست مشترک اعضای هیئت اندیشه ورز مرکز بسیج مهندسین صنعتی قزوین با مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان که با حضور جانشین سازمان بسیج مهندسین صنعتی برگزار شد، بر اجرای طرح های کلینیک صنعت و جهاد روشنایی با استفاده از پتانسیل گروه های جهادی مهندس تاکید گردید.
۰۹:۴۵ - ۰۶ آبان ۱۳۹۷
جمشید ایمانی عضو سابق هیأت مدیره ایران‌ خودرو:

چرا ایران خودرو در ۳ سال اول دولت که تحریم نبودیم زیان‌ده بود؟/ مسئولیت زیان ایران خودرو با مدیریت آنست

چرا ایران خودرو در ۳ سال اول دولت که تحریم نبودیم زیان‌ده بود؟/ مسئولیت زیان ایران خودرو با مدیریت آنست
عضو سابق هیأت مدیره ایران‌خودرو گفت: آمار‌های تولید این شرکت در ۶ ماه نخست امسال سیر نزولی داشته که منشأ اصلی آن سوء مدیریت بوده است
۱۱:۰۳ - ۰۵ آبان ۱۳۹۷

کارت سوخت آری یا نه؛ مسئله این است

کارت سوخت آری یا نه؛ مسئله این است
درحالی اخبار حکایت از قاچاق روزانه بیش از ۲۰ میلیون لیتر سوخت می‌دهند که دولت تدبیر و امید هنگام آغاز به کارش پروژه کارت سوخت را به بهانه عادی بودن شرایط غیر فعال کرد و امروز پس از گذشت نزدیک به ۶ سال دوباره به فکر راه‌اندازی مجدد سامانه کارت سوخت افتاده است.
۱۰:۵۶ - ۰۵ آبان ۱۳۹۷

انتقاد آخوندی از روحانی؛ دولت هیچ نظریه راهبردی در اقتصاد کلان ندارد

انتقاد آخوندی از روحانی؛ دولت هیچ نظریه راهبردی در اقتصاد کلان ندارد
وزیر مستعفی راه و شهرسازی با حمله به سیاست‌های دولت در حوزه اقتصاد به ظن خود نبود نظریه راهبردی را دلایل نابسامانی بازارهای اقتصادی عنوان و پیش بینی کرد ساختار اقتصاد کشور مانند یک دومینو یکی پس از دیگری فرو خواهند ریخت.
۱۰:۵۰ - ۰۵ آبان ۱۳۹۷

بازدید علمی از نیروگاه خورشیدی 30 کیلو واتی در سازمان برنامه و بودجه استان قزوین

بازدید علمی از نیروگاه خورشیدی 30 کیلو واتی در سازمان برنامه و بودجه استان قزوین
به همت مرکز بسیج مهندسین صنعتی استان قزوین برنامه بازدید تخصصی از نیروگاه خورشیدی 30 کیلو واتی در سازمان برنامه و بودجه قزوین برگزار شد.
۱۰:۴۵ - ۰۵ آبان ۱۳۹۷

شناسایی ۴۳۰ خوشه صنعتی در کشور

شناسایی ۴۳۰ خوشه صنعتی در کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان شهریورماه امسال ۴۳۰ خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده و امکان سنجی توسعه خوشه‌ای برای ۱۵۶ خوشه خاتمه یافته است.
۰۹:۱۰ - ۰۳ آبان ۱۳۹۷
اولویت‌های بودجه‌ای دولت برای سال آینده بررسی شد

قطب‌نمای مالی سال ۹۸

قطب‌نمای مالی سال ۹۸
حسن روحانی روز گذشته با تاخیری یک‌ماهه نسبت به زمان‌بندی قانونی، بخشنامه بودجه سال ۹۸ را به دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ کرد. پیش‌درآمد این ابلاغیه نشان‌دهنده واقع‌بینی و صراحت بیشتر دولت در اجرای سیاست‌های مالی برای سال پیش‌رو است؛ به‌نحوی‌که دولت در این ابلاغیه ضمن اشاره صریح به تنگنای ارزی و تلاش برای حفظ اشتغال موجود، وضعیت اقتصادی کشور را در وضعیت پرچالشی به تصویر کشیده و ثبات‌‌بخشی به اقتصاد را به‌عنوان یکی از محورهای سیاست‌های مالی دولت برای سال آتی معرفی کرده ‌است. هدفی که به عقیده دولت با برنامه‌ریزی بودجه‌ای چند سقفی و اولویت‌بندی هزینه‌ها قابل‌اجرا خواهد بود. کاهش احتمالی دلارهای حاصل از فروش نفت، تعهدات ارزی دولت به تامین کالاهای اساسی و نبود قدرت مانور برای افزایش آلترناتیوهای نفتی در درآمد دولت، سهم دولت از درآمدهای نفتی سال آینده و نرخ تسعیر ارز را به دو متغیر اثرگذار در بودجه سال ۹۸ تبدیل کرده است. در یک سناریوی محتمل می‌توان انتظار داشت در بودجه سال آتی بخشی از سهم صندوق ذخیره ارزی به دولت اختصاص داده ‌شود. دو سناریوی محتمل پیش‌روی متغیر ارزی، افزایش نرخ تعهدات ارزی دولت متناسب با تورم نسبی یا تبدیل نرخ بخشی از تعهدات به نرخ سامانه نیما است.
۰۸:۳۳ - ۰۳ آبان ۱۳۹۷
معاونت اقتصادی اتاق ایران بررسی کرد

۵ بازدارنده کسب‌وکار خانوادگی

۵ بازدارنده کسب‌وکار خانوادگی
نیروی بازدارنده کسب و کارهای خانوادگی در ایران چیست؟ ارزیابی‌های پژوهشی نشان می‌دهد چالش‌ها و نیروهای بازدارنده رونق کسب و کار خانوادگی به پنج دسته «چالش‌های محیط کلان کسب و کار»، «چالش‌های مدیریتی»، «چالش‌های توسعه لیدر»، «چالش‌های مالکیتی» و «چالش خانوادگی» تقسیم می‌شوند.
۱۱:۳۲ - ۰۱ آبان ۱۳۹۷
بازدهی مهرماه بازارها؛ «سهام» مثبت ۱۷ درصد، «دلار» منفی ۴/ ۳ درصد

موج معکوس بورس و دلا‌ر

موج معکوس بورس و دلا‌ر
نخستین ماه سرد سال با دو فاز متفاوت در بازارها به پایان رسید؛ به‌طوری‌که بورس تهران با کسب بازدهی ۱۷ درصدی یک کارنامه درخشان به ثبت رساند و بازارهای ارز و سکه بر خلاف سهام مسیر نزولی را طی کردند. به این ترتیب، نرخ دلار پس از ۱۵ ماه کاهشی شد و افت ۴/ ۳ درصدی را تجربه کرد و سکه نیز با نزول ۴/ ۲ درصدی مواجه شد. پیش‌تر تاکید شده بود که نیمه دوم سال می‌تواند مسیر متفاوتی برای بازارها رقم بزند و سهام به گزینه نخست سرمایه‌گذاری تبدیل شود. نزدیک شدن دلار و سکه به اوج‌های تاریخی و عدم‌حمایت عوامل بنیادی از رشد بیشتر قیمت‌ها در این دو بازار باعث عقب‌نشینی معامله‌گران شد. این در حالی است که بورس تهران همچنان با حمایت عوامل بنیادی برای فعالان اقتصادی جذابیت دارد. هرچند ریسک‌های غیراقتصادی هنوز می‌توانند معادلات فعلی را دچار انحرافاتی کنند، اما در صورت ثبات نسبی شرایط، می‌توان موج کنونی بازارها در مهر را ادامه‌دار دانست. جایی که سهام از پتانسیل‌هایی برای روند مثبت از منظر بهبود سودآوری ناشی از افزایش نرخ فروش شرکت‌ها برخوردار است. در سوی دیگر، دلار و سکه درصورت اتخاذ تصمیمات صحیح اقتصادی، دست سفته‌بازان را برای ایجاد موج‌های صعودی بسته نگه می‌دارند.
۱۱:۲۷ - ۰۱ آبان ۱۳۹۷
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد:

رشد ۳.۵ برابر نقدینگی در دولت روحانی باعث رونق در اقتصاد نشد

رشد ۳.۵ برابر نقدینگی در دولت روحانی باعث رونق در اقتصاد نشد
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در ۵ سال دولت روحانی حجم نقدینگی در کشور بیش از ۳.۵ برابر افزایش یافته، اما این نقدینگی موجب رونق در اقتصاد کشور نشده است.
۰۸:۵۴ - ۳۰ مهر ۱۳۹۷