‌باشگاه خبرنگاران
نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در عبور از تحریم‌ها
یادداشت/ سمانه حسن‌خانی
شرکت‌های دانش‌بنیان با داشتن نظامی کارآمد متشکل از مراکز علمی و پژوهشی و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی در شرایط تحریم می‌توانند ابزار خوبی در برابر جنگ نابرابر اقتصادی آمریکا باشند.
عشق‌هایی که در «تالاب هشیلان» قربانی می‌شوند
نقد نمایش/ رسول حسنی
نمایش «تالاب هشیلان» داستان عشق‌هایی است که در تالاب زندگی غرق می‌شوند از عشق ناکام یک جانباز جنگی گرفته تا عشق بازیگر نقش‌های کوچک.
مسئول سیاسی سپاه ناحیه اراک:
قاسم فراهانی مسئول سیاسی سپاه ناحیه اراک گفت:کشور در وضعیت جنگ ترکیبی قرار دارد که در آن بر اقتصاد تمرکز کرده و به همین منظور لازم است اول این جنگ اقتصادی برای جامعه و ملت ما فهم شود
اربعین تجلی صبر زینبی است
یادداشت/ عصمت دهقانی
اربعین، تجلی صبر زینبی، استقامت و پایداری در برابر ظلم، رسوایی یزیدیان، شکستن حرمت اهل بیت (ع) است و از طرفی یکی از عوامل ماندگاری حادثه عاشورا است.
نشانه‌های شکست غرب در دشمنی با دین آسمانی اسلام
یادداشت/احمد رضا هدایتی
دستاوردهای جبهه مقاومت در حدی بوده که هم‌اکنون دولت‌ها (حتی دولت‌های تحت سلطه و ضعیف در نقاط مختلف دنیا و حتی در کنار مرزهای آمریکا) نیز بدون ترس و واهمه، از سلطه‌جویی و خباثت آمریکا و اروپا و ماهیت تجاوزگرانه و ضرورت حذف رژیم اشغالگر قدس سخن می‌گویند.
بازخوانی قیام ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) از منظر اربعین
پیوند اربعین حسینی (ع) و پیروزی انقلاب اسلامی؛
تاکنون ابعاد و لایه‌های گوناگونی از علل پیروزی انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار گرفته؛ اما یکی از لایه‌های جالب‌توجه در این میان، پیوند تاریخی و مفهومیِ نهضت امام خمینی (ره) با مفهوم «اربعین» و اصطلاحاً نهضت «چهلّم‌های سیاسی» است.
«مسیر عشق» به ما می‌آموزد که دفاع همچنان باقی است
یادداشت/ سید محمدجواد میرخانی
قدم نهادن در «مسیر عشق» همراه با نمادهای «دفاع مقدس» و «جبهه مقاومت» به همگان می‌آموزد که نتیجه عزاداری و فرهنگ عاشورا باید ظلم‌ستیزی و آگاهی‌بخشی باشد، وگرنه عاقبتش می‌شود درس مذاکره با استکبار جهانی و ظالمان جهان! بنابراین «مسیر عشق» به ما می‌آموزد که «دفاع همچنان باقی است».
لزوم بازتاب حماسه راه‌پیمایی اربعین بر پرده سینما
یادداشت/
راه‌پیمایی اربعین که بزرگ‌ترین اجتماع مردمی جهان است و در درون خود مفاهیم عمیق انسانی را داراست باید در قاب سینما انعکاس پیدا کند تا بخشی از این حماسه عظیم در حافظه فرهنگی جهان اسلام حفظ شود.
اربعین نماد وحدت امت اسلامی است
یادداشت/داود عامری
راهپیمایی بزرگ اربعین، به یک اتفاق بزرگ در کشور ما تبدیل شده است وچشم جهانیان را نیز معطوف به خود کرده، به طوری که علاوه بر حضور پیروان اهل بیت(ع) روز به روز شاهد افزایش پیروان مذاهب مختلف اسلامی و معتقدان ادیان آسمانی دیگر در این راهپیمایی بزرگ هستیم.
نهمین جشنواره انگور روستای هزاوه اراک برپا شد
نهمین جشنواره آئینی شکرگزاری برداشت انگور روستای هزاوه اراک با حضور جمعی از مردم و مسئولان به مدت یک هفته برپا شد.