سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۸۸۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸- ۲۶: ۲۰
کارشناس مسائل سیاسی:
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: جوانان باید با ایمان و مسئولیت پذیری بیش از پیش تلاش کنند
 به گزارش خبرگزاری بسیج در مهدیشهر، دکتر ابوذر یاسری استاد دانشگاه وکارشناس مسائل سیاسی در نشست بصیرتی سیاسی که به مناسبت ۱۳ آبان در مسجد امام علی (ع) برگزارشد اظهار کرد: ۱۳ آبان در تاریخ این مرز و بوم، یادآور حرکت خروشان جوانان متعهد، انقلابی و آگاهی است که در کنار تحصیل علم به روشنگری و مبارزه با استبداد و استکبار پرداختند و به آیندگان نشان دادند تاریخ را اتفاقات نمی‌سازد، بلکه تاریخ یک ملت حاصل از خودگذشتگی‌های انسان‌های با اراده‌ای است که جان و مال خود را فدای آرمان و اهداف مقدس‌شان می‌کنند.

وی در ادامه گفت:آبان، یادآور حوادث مهمی است که برای درک مسیر پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران نیازمند تبیین و روشنگری بیشتری است، تقارن تاریخی تبعید امام خمینی (ره) به علت حق‌گویی و ایستادگی مقابل فساد و استبداد رژیم طاغوت و در امتداد نهضت پربرکت ایشان، شهادت دانش‌آموزان ایرانی در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ در راه بیان خواسته‌های برحق ملت ایران نشان داد که استبداد و ظلم، ضددانش و آگاهی است و دانش برخاسته از ایمان، استبداد را به عجز می‌کشاند و دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ با تکمیل این راه پرافتخار نشان دادند که دانش، بینش و ایمان انقلابی می‌تواند بزرگترین استکبار را هم به زانو در آورد.

کارشناس مسائل سیاسی افزود:بی‌تردید تجربه ۱۳ آبان در این تکلیف، نقش سنگین و مهمی را بر دوش دانشگاهیان و دانش‌آموزان ایران اسلامی نهاده است و ضرورت دارد جوانان کشورمان با تکیه بر تعهد، مسئولیت‌پذیری و تخصص برخاسته از ایمان، خودباوری در حفظ آزادی و استقلال بیش از پیش کوشا باشند

وی سیزده آبان راتجلی افتخار ملت ایران در مبارزه با استکبار عنوان کرد وگفت: در سال ۵۷ مصادف با چنین روز خجسته‌ای دانشجویان و دانش آموزان پیرو مکتب امام خمینی (ه) توانستند با دانایی، همدلی، ایثار و فداکاری لانه جاسوسی اهریمن را تسخیر و افتخاری بزرگ را برای تاریخ استکبار ستیزی ایران بیادمان گذارند.

این استاد دانشگاه گفت:واقعه سیزده آبان که به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی، انقلاب دوم نامیده شد، به دل‌های مؤمنان قوت بخشید و غروری مقدس و حماسه آفرین را در آنان زنده کرد. پرتوی تابناک از انوار الهی بر آنان تابانید و درس‌هایی بزرگ از شهادت و رشادت و دلیری به آنان آموخت. در سیزدهم آبان، مردم سرافراز ایران به همه مستضعفان جهان نشان داد که دیوار ستم، شکستنی است.

یاسری خاطر نشان کرد:سیزده آبان در تاریخ انقلاب جایگاه ویژه‌ای دارد چراکه دانشجویان متعهد و انقلابی ایران توانستند در امتداد خون شهدای دانش‌آموز، با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا قدرت شکست ناپذیری این طاغوت زمان را درهم شکنند و فریاد ظلم ستیزی انقلاب ایران را در صحنه‌های بین‌الملل طنین انداز نمایند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar