سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۸۴۸۸۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸- ۲۶: ۰۶
درحوالی‌جزیره‌فارور
تکاوران تیپ واکنش سریع اباعبدالله الحسین(ع) نیروی دریایی سپاه، جان ۳۵۰ صیاد ماهیگیر طوفان زده در حوالی جزیره فارور را نجات دادند.

به‌گزارش‌خبرنگارخبرگزاری‌بسیج‌هرمزگان‌به‌نقل‌از ‌‌‌روابط ‌عمومی ‌نیروی ‌دریایی ‌‌‌سپاه، با وقوع طوفان غیرمترقبه شبانه در شمال جزیره فارور در منطقه صیدگاه ماهیگیران بندرلنگه، بندرشناس، بستانه و صیادان روستاهای ساحل نشین لنگه، بیش از ۳۵۰ صیاد در معرض خطر غرق شدن و از دست دادن قایق‌های خود بودند که تکاوران نیروی دریایی سپاه، ناجی جان و اموال این صیادان شدند.

در جریان این‌طوفان سه ساعته، آب دریا به ویژه در محدوده شمالی که عمق آب به بیش از ۳۰ متر هم می‌رسید به شدت طوفانی شد و واحدهای عملیاتی از تیپ تکاوران توانستند بیش از۳۵۰ صیاد محلی و ۱۰۲ قایق آنان را از خطر غرق شدگی نجات داده و شبانه در جزیره فارور پناه و اسکان دهند.

نجات و پناه دادن این صیادان زحمتکش وهمچنین اسکان و تغذیه آنان در جزیره فارور و مداوای آسیب دیدگان در بهداری تیپ اباعبدالله الحسین(ع) نیروی دریایی سپاه از جمله اقدامات تحسین برانگیز تکاوران نیروی دریایی سپاه در تیپ اباعبدالله الحسین(ع) بود.

درنخستین گام، تعاونی صیادی وحدت بندربستانه با ارسال تقدیرنامه ای از سردار صادق عمویی فرمانده سپاه دریایی جزیره فارور و نیروهای تکاور آن به خاطر مردمیاری ونجات جان صیادان وقایق‌های آنان درجریان توفان که کانون آن درحوالی ناحیه شمالی جزیره فارور بود، قدردانی کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar