سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۸۳۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸- ۳۳: ۱۸
رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم:
حاجی‌زاده با اشاره به اینکه از ۶۰۰۰ هزار شهید استان قم ۱۱۰۰ پدر شهید و ۲۴۳۰ مادر شهید در قید حیات هستند گفت: باید از این فرصت استفاده کرد و خاطرات شهدا را از زبان مادران و پدران شهدا ثبت و ضبط کرد تا برای آیندگان باقی بماند که این مسئله یکی از اهداف کنگره ملی شهدا است.

 
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، احمد حاجی‌زاده اظهار کرد: کنگره ملی شهدا که اجلاسیه آخر آن در آبان ماه سال ۹۹ برگزار خواهد شد متشکل از ۱۳ کمیته است که مسئول هر کمیته یکی از مسئولان ارشد استان قم است.

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم افزود: در این کنگره کمیته‌های مختلفی از جمله کمیته بانوان در نظر گرفته شده و به معرفی بانوان شهیده قم می‌پردازد، یکی از اهداف کنگره تکریم خانواده شهدا، مادران و همسران شهدا است.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: از ۶۰۰۰ هزار شهید استان قم ۱۱۰۰ پدر شهید و ۲۴۳۰ مادر شهید در قید حیات هستند که باید از این فرصت استفاده کرد و خاطرات شهدا را از زبان مادران و پدران شهدا ثبت و ضبط کرد تا برای آیندگان باقی بماند که این مسئله یکی از اهداف کنگره ملی شهدا است.

یک‌دهم شهدای قم ارتشی هستند

وی تأکید کرد: هر کمیته کنگره ملی شهدا در قم برنامه‌هایی برای اجرا دارد و چندین اجلاسیه شهدای اقشار برگزار خواهد شد از جمله معرفی شهدای قشر دانش آموز، شهدای قشر دانشجو، بانوان شهیده و. بیش از یک دهم شهدای قم از شهدای ارتش هستند و ارتش قم بیش از ۶۰۰ شهید تقدیم کرده است که متأسفانه آن‌طور که باید و شاید برای مردم قم معرفی نشده اند و با کمک مسئولان از جمله ارتش برای معرفی شهدا و نصب تصاویر شهدای ارتش در سطح شهر کار‌های مثبتی صورت گیرد.

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم تصریح کرد: مقام شهدا پیش خدا مشخص است و ما خبری از آن نداریم کدام شهید نزد خدا چه مقامی دارد، نصب بنر شهدای قم در قم اولویت خواهد داشت درست است شهدای شناخته شده ملی بسیار قابل احترام هستند، اما باید این نکته را در نظر گرفت مردم هر شهر باید با شهدای شهر خود آشناتر باشند و قبل از نصب تصاویرشهدای شناخته شده باید شهدای گمنام شهر که نامی از آن‌ها برده نمی‌شود جزء اولویت‌ها باشد.

وی گفت: اتاق اندیشه ورز در قم برای کنگره ملی شهدا راه اندازی شده و کلیه مؤسسات راوی و سیره شهدا در این مجموعه گرد هم آمدند، ۷۶ عنوان برنامه برای کنگره ملی شهدا تعریف شده است که در طول سال اجرا می‌شود همچنین ۷ اجلاسیه قبل از اجلاسیه نهایی برگزار می‌شود و همه این اجلاسیه‌ها و برنامه‌ها با حضور و کمک هاری مردم انجام خواهد شد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar