سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۸۱۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸- ۰۹: ۱۳
دکتر اسدالله بادامچیان:
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: اربعین یک فرصت تاریخی برای آزادیخواهان جهان و یک تهدید برای استکبار جهانی است.

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی باتوجه به اهمیت راهپیمایی اربعین و ترس استکبار جهانی از این حماسه جاوید گفت: اربعین یک فرصت تاریخی برای آزادیخواهان جهان و یک تهدید برای استکبار جهانی است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: راهپیمایی اربعین نه تنها نمادی از وحدت و همگرایی شیعیان جهان، بلکه نمادی از اتحاد مذاهب و ادیان الهی است و می توان آن را بزرگ ترین تجمع مؤمنان به خدا و ادیان الهی تلقی کرد. چون شمار زیادی از مذاهب و ادیان الهی در این حرکت انقلابی شرکت می کنند.

وی با اشاره به نا آرامی های بغداد گفت: وقوع این ناآرامی ها در آستانه برگزاری راهپیمایی اربعین تصادقی به نظر نمی آید. حساب مطالبات مردمی در عراق با اغتشاشگری و آشوب طلبی جداست. دولت عراق می تواند با شناسایی عوامل فتنه گر و مرتبط با توطئه آمریکایی، صهیونیستی، سعودی، با آنها را رسوا کند و توطئه ها را خنثی کند، ضمن آنکه از فرصت استفاده کرده عوامل فساد و اختلاس و نامردمی را از مدیریت ها کنار بگذارد و خواسته های به حق مردم عراق را برآورده سازد.

بادامچیان خطاب به شخصیت های عراقی و احزاب و گروه های مردمی افزود: باید مراقب فتنه آمریکایی، صهیونیستی، سعودی و انگلیسی باشید. آنها سوار بر موج می شوند و امواج خروشان مردمی را بر ساحل وابستگی ملت عراق و انهدام استقلال عراق می کوبند.

وی پیوند ملت ایران با ملت عراق را یک پیوند تاریخی خواند و گفت: ایران از استقلال، تمامیت ارضی و امنیت عراق دفاع می کند و پیوندهای عاشورایی بین دو ملت باعث می شود که هیچگاه دشمنی نتواند به پیوند دو ملت آسیب رساند.
بادامچیان بیانیه آیت الله سیستانی را آرام بخش و ختم آشوب خواند و افزود: مرجعیت عراق پشت سر آیت الله سیستانی است و مردم عراق با اعتقاد به بیانیه ایشان مراقب اوضاع هستند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان سپاه گفت: رهبری فرمودند من 100 درصد از سپاه راضی هستم اما به این حد از پیشرفت قانع نیستم. این بیان نشان می دهد نهاد انقلابی سپاه توانسته رضایت رهبری را در انجام وظایف خطیر، قانونی و تاریخی خود حاصل کند.

وی افزود: قدرت سپاه و ارتش ایران راهبردهای نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی را در منطقه به بن بست کشانده است. قدرت سپاه علاوه بر صیانت از مرزها، دشمن را در داخل مرزهای خود محصور کرده و امکان تحرک را از آنها گرفته است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به بدعهدی اروپا اشاره کرد و گفت: رهبری روی کاهش تعهدات برجامی انگشت تأیید و صحت گذاشته اند. این نکته نشان می دهد که امیدی به آمریکا و اروپا در اجرای تعهدات آنها نداریم. گام های بلندی برای کاهش تعهدات باید برداشت و به نقطه صفر رسید.

وی افزود: در سفر رییس جمهور به نیویورک معلوم شد دشمن به التماس حداکثری برای ملاقات با رییس جمهور جمهوری اسلامی افتاده است. اولین دلیل این التماس نیاز ترامپ به این دیدار در انتخابات آینده است.

ترامپ به دلیل شکست در سیاست خارجی آمریکا به پایین ترین سطح از محبوبیت رسیده است. حتی در ایالت اهایو و تگزاس پائین ترین رأی را دارد.

بادامچیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار دست اندرکاران کنگره 6200 شهید استان مرکزی گفت: قدرت خارق العاده ایران اسلامی ملهم از خون شهدا و منطق « پیروزی خون بر شمشیر» است و شهدا در میان ما هستند و در قدرت روزافزون ملت ایران مؤثیر می باشند. دفاع مقدس دستاوردهای شگرفی داشت و هنوز این دستاوردها ادامه دارد.

وی افزود: جریان نفاق با همکاری کفر و الحاد در مقام انکار حقایق دفاع مقدس است و هم گفتمان سازی می کند و هم توطئه! حذف واژه مقدس « شهید» از نام کوچه ها و خیابان ها گوشه ای از توطئه آنها بود که خنثی شد. یاد شهدا هرروز در نگاه مردم ما درخشنده تر می شود. ملت از آنها روحیه می گیرند و جهت ولایی خود را تشخیص می دهند.

بادامچیان در پایان سخنان خود طرح ترور سردار سلیمانی در ایران و آیت الله سیستانی در عراق را نشانه عجز و شکست دشمنان اسلام و ملت های آزادیخواه منطقه دانست و اظهار داشت: آنها تصور می کنند با شهید کردن بزرگان اسلام و ملت ها می توانند جلوی فروپاشی نظام استکباری و فرعونی و یزیدی را بگیرند. در حالی که شهادت، به شور و شوق انقلابی و آزادگی جانی تازه می بخشد.

وی افزود: آنان نمی دانند که شهادت، زندگانی جاودانه است و مرگ نیست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar