سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۸۱۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸- ۰۱: ۱۱
در ایام شهادت حضرت رقیه(س) و امام حسن مجتبی (ع) مطرح شد:
مبلغه دینی گفت: متاسفانه در حال حاضر مبلیغن براساس سلیقه بانی مجلس مطالب بیان می کنند و حقایق دین اسلام را به صورت صحیح بیان نمی کنند .

به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج،  بتول غفوری مبلغه دینی در گفت‌وگو با خبرنگار طنین یاس با اشاره به بایدها و نبایدها در مجالس خانگی برای عزاداری امام حسین (ع) ، گفت: مبلغین در این مجالس باید مبانی فکری و انگیزه های قیام امام حسین (ع) را برای مخاطبین خود خوب تبین کنند.

این مبلغه خانم افزود: در مجالس سوگواری مبلغین و مخاطبین باید دارای اخلاص به امام حسین(ع) باشد متاسفانه در برخی از مجالس این اخلاص به علت چشم و هم چشمی کمرنگ شده است.

وی ، اظهار داشت: متاسفانه برخی از مبلغین دینی درباره ایدئولوژی و مبانی دینی اسلام اطلاعات لازم را ندارند و از نظر فکری دچار انحراف هستند از این رو باعث تساهل و تسامح در جوانان می شوند همچنین در این مجالس عرفان های کاذب رواج داده می شود گاهی مطالب و روایت های جعلی که دارای منبع و ماخذ واقعی نیستند در این مجالس بیان می شود به همین علت باید کنترلی از سوی واحد مربوط صورت گرفته شود تا به مخاطبان و عزاداران امام حسین (ع) خوراک فکری و ذهنی صحیح و درست داده شود.

غفوری با اشاره به محسنات این مجالس برای کودکان و نوجوانان افزود: در این مجالس اگر به شیوه درست به بیان مسایل دینی و اعتقادی پرداخته شود کودکان و نوجوانان با مبانی اعتقادی درست رشد و پرورش می یابند و واقع بیمه می شوند و این مجالس نقش زیادی در پایه ریزی فرهنگ و اعتقادات جامعه دارد و مانع آسیب ها و انحرافات اجتماعی در دوران رشد نوجوانانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی مجالس سوگواری امام حسین(ع) تبلیغ قرآن کریم است از این رو باید آموزش و تفسیر قرآن مجید مد نظر این مجالس باشد در واقع مشکل اصلی جوانان جامعه دور بودن از قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) است.

این مبلغه دینی عنوان کرد: باید مبلغین از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشند متاسفانه دربرخی موارد برخی مبلیغن براساس سلیقه بانی مجلس مطالب بیان می کنند و حقایق دین اسلام را به صورت صحیح بیان نمی کنند احکام را به صورت وارونه جلوه می دهند.

طنین یاس

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar