سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۸۱۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸- ۱۴: ۱۴
جانشین فرمانده سپاه عشایر استان فارس خبر داد:
سرهنگ پاسدار سعدی محمدی گفت: در روز‌های ۱۱ و ۱۲ مهر، رزمایش الی بیت‌المقدس در منطقه عمومی سیاخ و دارنگون شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، سرهنگ پاسدار سعدی محمدی، در جمع خبرنگاران گفت: رزمایش الی‌بیت المقدس با شعار "بسیج؛ چهل سال خودباوری، امنیت و خدمت" با حضور ۵ گردان از گردان‌های بیت‌المقدس سپاه عشایر فارس در منطقه عمومی سیاخ و دارنگون شیراز برگزار می‌شود.

وی هدف از این رزمایش ۲ روزه را تجدید سازمان، نمایش اقتدار، سنجش توان و آمادگی رزمی، افزایش آمادگی عملیاتی، تخصصی و جسمانی و سنجش و ارتقاء توان امنیتی، دفاعی و امدادی و مردمی کردن دفاع اعضای گردانهای بیت‌المقدس سپاه عشایر و تمرین تعامل و هماهنگی با سایر دستگاه‌ها اعلام کرد.

این فرمانده نظامی در سپاه عشایر فارس با بیان اینکه در رزمایش یاد شده تاکتیک‌های مختلف دفاع تمرین خواهد شد، گفت: انجام عملیات بازپس گیری سرزمین، عملیات تاخیری، کمین و ضد کمین، هلی برن و ضد هلی برن، دفاع از مناطق حساس و حیاتی، امداد و نجات و مردم یاری از اجزای پیش بینی شده برای این رزمایش است.

او با اشاره به اینکه حرکت در شب نیز طی این رزمایش تمرین خواهد شد، گفت: در کنار اجرای این رزمایش، ۴ گروه جهادی سپاه عشایر با استقرار در مناطق کمتر برخوردار و محروم عشایری منطقه، خدمات سازندگی و محرومیت زدایی را اجرایی خواهند کرد.

محمدی گفت: واکسیناسیون دام و طیور، مرمت و ساخت ۲ واحد مسکونی، مرمت یک باب مدرسه، توزیع بسته‌های حاوی نوشت افزار توسط گروه‌های جهادی و با همکاری خیرین انجام می‌شود.

او با اشاره به اینکه عشایر استان فارس در دوران دفاع مقدس، بیش از ۱۰ هزار رزمنده به جبهه‌ها اعزام کردند، گفت: عشایر غیور فارس در این دوران، ۲ هزار شهید، ۶۱۳ جانباز و ۱۴۷ آزاده تقدیم نظام و آرمانهای انقلاب اسلامی کردند.

جانشین فرمانده سپاه عشایر فارس با بیان اینکه ۳۰ آبانماه امسال، یادواره امیران، سرداران و ۲ هزار شهید عشایر فارس در شیراز برگزار می‌شود، گفت: گروه‌های جهادی نیز با هدف پاسداشت یاد و خاطره این شهدا، ۲ هزار خدمت را در مناطق محروم و کمتر برخوردار عشایر استان فارس سامان خواهند داد.

محمدی گفت: اقدامات گروه‌های جهادی از یکماه قبل آغاز شده است و تا زمان ارائه ۲ هزار خدمت تعریف شده، ادامه خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar