سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۸۱۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸- ۴۹: ۱۳
آیت الله علم الهدی:
امام جمعه مشهد مقدس بیان داشت: هژمونی امریکا از بین رفته است و مانند شوروی دچار فروپاشی خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ آیت الله سید احمد علم الهدی امروز در همایش بزرگ بصیرت افزایی کارکنان و بازنشستگان سپاه امام رضا (ع)  و رده‌های مستقر در مشهد خطاب به پاسداران اظهار داشت: شما کارگزاران بزرگترین نهاد مقدس انقلاب اسلامی هستید و در کنار تمام نهاد‌ها و جریانات اجتماعی و سیاسی در جامعه موقعیت دینی شما برجسته است.

وی افزود: سپاه ممتازترین نهادهاست و در عرصه باورمندی به دین در این چهل سال فداکاری و ایثارگری در این نهاد به چشم می‌خورد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اولین خصوصیت جامعه دینی  راخداباوری دانست و گفت: یک سلسه باورمندی در بوته اعتقاد و باور فکری ماست مثل باورمندی به معاد، بهشت، دوزخ، آینده، وجود فرشتگان و جریان وحی؛ قسمت دیگر باورمندی به خدا در زندگی مادی ما تحربه شده است، این باورمندی که مورد تایید تجربه مادی است توکل به خدا و واگذاری جریان زندگی به خداست. هرانسانی برای خدا قیام کند خدا او را کمک خواهد کرد مشروط براینکه این قیام مخلصانه و موحدانه  باشد.

وی به یک تجربه تاریخی از توکل به خدا اشاره کرد و گفت: یهود و عرب در جنگ احزاب علیه اسلام با هم متحد شدند که در این جنگ  تعداد مسلمانان ۷۰۰ و تعداد دشمنان 10 هزار نفر بودند و  از طرفی مسلمانان مشکلات اقتصادی نیز داشتند اما مسلمانان با توکل بر خدا توانستند بدون دادن حتی یک شهید به پیروزی برسند.

امام جمعه مشهد مقدس عنوان داشت: دنیای استکبار و اسراییل از اعماق اعتقادات ما می‌ترسند. هژمونی امریکا از بین رفته است و مانند شوروی دچار فروپاشی خواهد شد. اگر امریکا تا سال ۲۰۲۵ توانست سلطه اقتصادی خود را حفظ کند  قادر است به زندگی اقتصادی و حیات سیاسی خود ادامه دهد و برای تثبیت سلطه نظامی و اقتصادی خود  باید ایران و نظام ایرانی را براندازی کند چرا که ایران مانع تسلط اقتصادی و سیاسی امریکا است.

وی در پایان گفت: اگر در بحث هسته‌ای و ابتکارات هوا و فضای سپاه به پیشرفت‌های شگرفی دست یافتیم به خاطر داشتن اخلاص است و ما باید دنباله‌رو همین اخلاص باشیم چرا که با اخلاص در منتهای ضعف پیروز خواهیم شد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar