سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۷۴۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸- ۴۳: ۱۴
قائم مقام سازمان بسیج اساتید کشور:
محمدرضا ابن‌الدین حمیدی در نشست سراسری مسئولان بسيج اساتيد دانشگاه‌های پيام نور با عنوان «جنبش استادی الزامات و ظرفيت‌ها» گفت: عنوان بسیجی برای استادی برازنده است که بتواند مشکلی را در جامعه حل کند.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، دکتر محمدرضا ابن‌الدین حمیدی گفت: رویکرد جدید سازمان بسیج اساتید کشور، ایجاد جنبش استادی برای اجتماعی کردن علم است. امروز مشکل جدی که در دانشگاه‌ها با آن مواجه هستیم، فاصله دار بودن علم از محیط اجتماع است. ما در بسیج اساتید می‌خواهیم میان علم و محیط اجتماعی با رویکرد حل المسایلی پیوند برقرار کنیم.

رویکرد سازمان بسیج اساتید کشور ایجاد جنبش استادی برای اجتماعی کردن علم است

وی افزود: هر استادی که مشکلی را در جامعه حل کند، عنوان بسیجی برایش برازنده است. می‌خواهیم استاد بسیجی به حل مسایل کشور کمک کند. مسائل و مشکلات را رصد و بررسی نموده و راه حل را از کتاب‌ها و تجربه و علم بیرون بکشد و بیانیه سیاست راهبردی را ارائه نماید.

در ادامه این نشست دکتر نیره قوی معاون امور بانوان بسیج اساتید کشور گفت: در بین مباحثی که در میان معاونت‌های مختلف بسیج اساتید بیان می‌شود موضوع خانواده و بانوان به طور مشترک مطرح است. همانگونه که ریاست سازمان تاکید کرده‌اند،  جریان سازی و شبکه سازی در بحث بانوان باید مورد توجه قرار گیرد زیرا در مرکز ثقل هر خانواده یک زن و مادر است که می‌تواند جامعه و به خصوص جامعه دانشگاهی را تربیت نماید و نباید از تربیت آسیب‌زا غفلت نمود.

رویکرد سازمان بسیج اساتید کشور ایجاد جنبش استادی برای اجتماعی کردن علم است

قوی افزود: اهمیت کار در حوزه زنان بدیهی است و لازم است همه کانون‌های استانی مدیر امور بانوان خود را به سازمان معرفی نمایند. لازم است در همه استان‌ها رصد مسائل بانوان، برای ارائه راه حل‌های کاربردی صورت گیرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar