سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۷۳۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸- ۳۷: ۱۱
حجت الاسلام و المسلمین اسلامی تبار گفت :
حجت الاسلام و المسلمین اسلامی تبار گفت : حضرت زینب (س) بیشترین مصائب و سختی ها را در حادثه کربلا و اسارت بعد از آن تحمل کردند

به گزارش خبرگزاری بسیج از کاشان، حجت الاسلام و المسلمین اسلامی تبار در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اَباعَبدالله الحُسَین (ع) در سالن شهدای بسیج سپاه کاشان گفت : مصیبت حضرت زینب کبری (س) از عصر عاشورا شروع شد و مصائب زیادی برای ایشان در حادثه عظیم کربلا پیش آمد ، خصوصاً در روز یازدهم محرّم و از لحظه ای که اسرا را حرکت بدهند و به عمد و نیرنگ آنها را از کنار قتلگاه عبور دهند ، در آن هنگام بود که حضرت زینب (س) به قتلگاه وارد شد و نیزه و شمشیر شکسته ها را کنار زد و بدن مطهّر امام حسین (ع) از زیر نیزه شکسته ها نمایان شد.

 اسلامی تبار ، درباره لحظه وداع حضرت زینب (س) با پیکر مطّهر امام حسین (ع) در قتلگاه افزود : لحظه ای که حضرت زینب (س) بدن مطهّر برادر خودش را از زیر نیزه شکسته ها خارج کرد ، آنقدر تکّه تکّه شده بود که قابل تشخیص نبود و اوّلین جمله ای که حضرت زینب (س) هنگام دیدن این صحنه فرمودند : این بود که آیا تو برادر منی ؟! آیا تو فرزند فاطمه ای ؟! و دست مبارک خود را بر زیر بدن مبارک و مطهّر امام حسین (ع) برد و آنقدر آن پیکر مطّهر تکه تکه شده بود و سبک شده بود و دیگر چیزی از آن باقی نمانده بود که حضرت زینب (س) به راحتی پیکر برادر شهید خود را بر سر دست گرفتند و بلند کردند.

 حجت الاسلام و المسلمین اسلامی تبار ، اشاره ای به مسئولیّت مهمّ و سنگین حضرت زینب (س) در دفاع از اسلام کرد و گفت : مهمترین و سنگین ترین وظیفه ی گسترش دین اسلام و ادامه دادن راه امام حسین (ع) و شهدای حادثه کربلا ، بر دوش ایشان بود ، و از طرفی متحمّل مصیبت سخت و سنگین از دست دادن برادران و عزیزان خود بودند و از طرفی وظیفه سنگین دفاع از اسلام و قرآن و همچنین دلداری دادن و سالم رساندن اسرای کربلا و خانواده سیدالشهدا (ع) و کودکان و طفلان شهدای کربلا بر عهده داشتند ، و این مسئولیّت ها چیزی نیست که از عهده ی هیچ کسی بر آید به جز حضرت زینب (س) که بانوی صبر و سختیها بودند .

در پایان مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سالن شهدای بسیج ناحیه مقاومت شهرستان کاشان ،  مداحان اصغر صدوقی و سید علی وکیلی به مداحی و سوگواری و ذکر مصائب سید و سالار شهیدان و خاندان مطّهر ایشان پرداختند .

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar