سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۷۳۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸- ۰۵: ۱۴
مسئول زکات میانه:
مسئول زکات میانه با تشریح برخی از بدعت ها و انحرافاتی که دستگاه اموی در دین وارد کرده بود، اظهار داشت: مهمترین پیامد قیام عاشورا، تفکیک اسلام علوی از اسلام اموی بود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام ابوالفضل مهدوی در جمع عزاداران حسینی در سپاه میانه، با بیان اینکه اسلام واقعی و علوی با حرکتی آرام و پله پله توسط حکومت اموی کنار گذاشته شد، ابراز کرد: دستگاه اموی به گونه ای عمل کرد که با ممانعت از انتشار احادیث نبوی و علوی، به ایجاد بدعت ها و انحرافات مختلف در دین اسلام اهتمام کرده و نهایتا اسلام اموی را که اسلامی به دور از واقعیات و سنت پیامبر(ص) بود، بنا نهاد اما امام حسین(ع) با قیام خود، اسلام ناب علوی را دوباره زنده کرد.

   وی شکسته شدن ابهت یزید و لگدمال شدن حکومت ظالمانه او را دومین پیامد حادثه عاشورا عنوان کرد و گفت: امام حسین(ع) توانست با قیام خود بی لیاقتی، ظلم، فساد و فحشای یزید را ثابت کرده و ماهیت واقعی حکومت فاسقانه و فاجرانه او به نام اسلام را آشکار سازد.

   مسئول زکات شهرستان میانه، جرات پیدا کردن مردم علیه یزید را از دیگر پیامدهای حادثه عاشورا عنوان کرد و اظهار داشت: امام حسین(ع) با قیام خود ثابت کرد که می شود در برابر ظالمان ایستاد و برپایی قیام های مختلفی همچون قیام مختار، ثمره ای از این بینش است.

   حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه عاشورا پایان نیافته و آموزه های آن منقضی نشده است، برای تمامی اعصار تاریخ جامعیت دارد و جاریست، هشدار داد: باید آگاه بود که هر زمان برای خود یزیدیانی دارد و نباید از یزید زمان خود غافل شویم.

   وی افزود: انقلاب ایران برگرفته از انقلاب امام حسین(ع) است و تنها کشوری است که توانسته است قاطعانه در برابر شمرها و عمرسعدهای زمان خود بایستد.

   مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان با حضور کارکنان رسمی و وظیفه و ده ها نفر از بسیجیان در حسینیه امام خمینی(ره) سپاه میانه برگزار شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar