سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۷۲۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸- ۱۹: ۱۵
آیت الله طباطبایی نژاد:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به لزوم رسیدگی کامل به مناطق محروم گفت: گروه های جهادی افزون بر فعالیت های خود، باید روحیه تلاش، کوشش و عمل جهادی را به مردم مناطق محروم منتقل کنند.

 به گزارش خبرگزاری بسیج  از اصفهان آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان و نمایندگان گروه های جهادی استان اصفهان اظهار داشت: خوشحال هستم که حرکتی که در ابتدای انقلاب اسلامی با فرمان امام راحل در قالب جهاد سازندگی آغاز شد، امروز به شکل بسیار خوب رونق گرفته است. 
وی افزود: گروه های جهادی روحیه تلاش، کوشش و عمل جهادی را همراه با فعالیت های مختلف عمرانی، بهداشتی، آموزشی و غیره به مردم مناطق محروم منتقل کنند چراکه بنده معتقد نیستم گروه های جهادی تا 5 سال در یک منطقه فعالیت داشته باشند بلکه باید پس از دو سال روحیه جهادی و راه و فن سازندگی را به مردم آنجا منتقل کنند و به رسیدگی به مناطق دیگر بپردازند. 
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: کاری بالاتر از خدمت به خلق خدا نیست و اقدامات جهادی شما کار بسیار ارزشمندی است اما کارها باید با همکاری اهالی باشد یعنی قسمتی از کارها به خود اهالی واگذار شود، در حقیقت برنامه شما باید کمک باشد نه اینکه اصل کار توسط این گروه ها انجام شود. 
وی عنوان کرد: البته اگر در یک منطقه محروم هیچ نیروی جوانی وجود ندارد باید همه کارها را به دست بگیرید و مشکلات آن منطقه را برطرف کنید، اگر فردی خانه ای ندارد و یا خانه اش آسیب دیده است کاملاً این مشکل را برای او برطرف کنید، البته موضوع مطالبه گری از کمیته امداد و بهزیستی نیز پیگیری شود. 
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه باید روحیه جهادگری را احیاء کرد و آن را در میان مردم رونق داد، تصریح کرد: خدا را شکر که هزاران نفر از جوانان با روحیه جهادی در استان اصفهان وجود دارد و این روحیه روز به روز در میان جوانان گسترش می یابد.  
وی با  اشاره به لزوم مدیریت گروه های جهادی گفت: گروه های جهادی بر اساس یک مدیریت واحد باید راهنمایی و چینش شوند تا از این ظرفیت بزرگ بتوان به خوبی بهره برد و مشکلات مناطق محروم با سرعت بیشتری برطرف شود؛ کارهای جهادی نیازمند شورای سیاستگذاری و نیاز سنجی است. 
امام جمعه اصفهان بیان کرد: بر اساس دستورات اسلامی بهتر است ابتدا به مناطق محروم منطقه خود یعنی شهر و استان اصفهان رسیدگی شود هرچند خدمت کردن به مردم محروم سایر استان ها نیز لازم و ضروری است، همچنین برخی از قوانین وجود دارد که مسئولان دولتی با وجود این قوانین نمی توانند همکاری صد در صدی با گروه های جهادی داشته باشند. 
وی در پایان با اشاره به ریزیش ها و رویش های انقلاب اسلامی ابراز کرد: کشور ما در بسیاری از مسائل، پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت و جهش داشته است و روحیه جهادی یکی از همین پیشرفت ها است بنابراین لازم است تا این روحیه تقویت و گسترش یابد. 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar