سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۷۲۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸- ۵۱: ۱۰
حجت الاسلام منتشلو در همایش آموزشی بصیرتی ناظرین شورای نگهبان شهرستان دیواندره بااشاره به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) درپایان سال ۵۸ مبنی برتاسیس شورای نگهبان واثرات ماندگارتشکیل این شورادرطول ۴۰ ساله انقلاب گفت:نظارت بر انتخابات، جلوگیری از تخلفات و صیانت از آرای مردم ازمهمترین وظایف شورای نگهبان است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از کردستان حجت الاسلام  منتشلو درهمایش آموزشی بصیرتی ناظرین شورای نگهبان شهرستان دیواندره با اشاره به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) درپایان سال ۵۸ مبنی برتاسیس شورای نگهبان و اثرات ماندگار تشکیل این شورا در طول ۴۰ ساله انقلاب گفت: نظارت بر انتخابات، جلوگیری از تخلفات و صیانت از آرای مردم از    مهمترین وظایف شورای نگهبان است.

وی درادامه افزود:این فرمان تاریخی امام باعث شد علاوه بر سه قوه که در ساختار نظام اسلامی وجود داشت شورای نگهبان نیز برای نظارت بر مصوبات مجلس شورای اسلامی و تطابق آن‌ها با قانون اساسی و شرع اسلام و نیز احراز صلاحیت نامزد‌های انتخابات‌ها تاسیس گردد.

منتشلو تاکید کرد: هم اکنون مشروعیت قانونی روسای جمهور در ابتدا از تایید صلاحیت شورای نگهبان، کسب اکثریت آرای مردم و نهایتا تنفیذ توسط رهبر انقلاب می‌باشد. از دیگر وظیفه‌ی مهمی که به عهده‌ی شورای نگهبان نهاده شده نظارت بر انتخابات، جلوگیری از تخلفات و صیانت از آرای مردم است.

مسوول دفتر نمایندگی، ولی فقیه درسپاه دیواندره خاطرنشان کرد:در تأیید یا رد صلاحیت‌ها نامزد‌ها در انتخابات چند ماه آینده مجلس باید سلایق شخصی کنار گذاشته شود و آنچه در این زمینه اهمیت دارد عمل به قانون و شرع مقدس و میزان التزام عملی به نظام است.
 
انتهای پیام/7727
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar