سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۷۲۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸- ۵۶: ۰۹
حجت الاسلام ابوذر شاد گفت: برخی ازخصلت های دنیوی محب اهل بیت عبارت است از زهد نسبت به دنیا و اهتمام نسبت به انجام واجبات، اجتناب، از محرمات، داشتن پرهیزکاری است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، حجت الاسلام ابوذر شاد در روز هشتم ماه محرم در جمع کارکنان ناحیه بوشهر گفت: محبت اهل بیت سرمایه ای است که منفعت آن حسن عاقبت است و روایات ما مشعر به این مطلب می باشد البته محب باید خصائص و ویژگی هایی را در خود حاصل کند که با ائمه بزرگوار سنخیت پیدا کند ومحب نمی تواند با محبوب خود بیگانه باشد و دغدغه رضایت مندی او را نداشته باشد.

 مسئول نمایندگی ناحیه بوشهر اظهار داشت:  پیامبر اکرم (ص) در روایتی می فرماید که هر کسی محبت من و اهل بیت مرا داشته باشد خداوند خیر دنیا و آخرت را به او اعطاء می نماید و احدی تردید نکند که محب اهل بیت،بهشتی و عاقبت بخیر می گردد.

 این مقام مسئول ادامه داد: پیامبر(ص) می فرماید محبان اهل بیت (ع) باید بیست خصلت داشته باشند که ده خصلت آن در دنیا و ده خصلت آن در آخرت می باشد که اما برخی از خصلت های دنیوی محب اهل بیت عبارت است از زهد نسبت به دنیا و اهتمام نسبت به انجام واجبات ،اجتناب از محرمات و داشتن ورع ، پرهیزکاری ، رغبت به عبادات ،توبه قبل از مرگ و موارد دیگری که در روایت آمده است.

پایان خبر/

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar