سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۷۲۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸- ۵۲: ۲۱
رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشمر:
رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشمر اظهار داشت: پیام عاشورا پیامی است که خوبی‌ها را ترویج  و زندگی با عزت را تبلیغ می‌کند، پیامی است که انسان را به بالاترین درجه بزرگی می‌رساند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، به همت حوزه مقاومت دانش آموزی حضرت امام صادق (ع) و همکاری اداره آموزش و پرورش و اداره اوقاف سوگواره «احلی من العسل» با حضور پر شور دانش آموزان (خواهر و برادر) و مربیان در سالن اجتماعات امام زاده سید حمزه (ع) با سخنرانی ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشمر برگزارشد.

 رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشمر با بیان اینکه عاشورا تنها یک واقعه و یا یک حادثه یا در مقیاس وسیعتر یک قیام و انقلاب نیست ما از عاشورا به عنوان یک مکتب استفاده می‌کنیم و متعلق به یک دین، فرقه و یا یک زبان نیست. در این مکتب الگو برای طفل ۶ ماهه، دختر بچه ۳ ساله، جوان ۱۳ ساله، جوان ۱۶ ساله، پیرمرد ۹۰ ساله وبرای زنان و همه‌ افراد می‌باشد.

علی طاهریان گفت: حماسه عاشورا اگر به درستی تبیین شود می‌تواند همه‌ درد‌های جامعه را جوابگو باشد.

وی بیان داشت: اگر همه پیروان حق در زمان سیدالشهدا (ع) وظیفه خودشان را می‌دانستند و مثل شهدای کربلا با جانبازی و حمایت از امام خویش به وظیفه  خود عمل می‌کردند، مسیر تاریخ به گونه‌ای دیگر ترسیم می‌شد و سرنوشت اسلام و مسلمانان به نحو دیگری بود.

وی خاطر نشان کرد: امروز نیز با شکل‌های مختلف تکلیف را می توان شناخت و نسبت به انجام آن متعبد بود و پیروزی را در انجام وظیفه دانست امام امت بار‌ها می‌فرمودند همه ما مامور به ادای تکلیف و وظیفه ایم نه مامور به نتیجه. این همان درس آموخته از عاشوراست. پیام عاشورا پیام حریت و آزادی و آزادمردی است پیامی که همه به آن نیاز دارندچه مسیحی، چه کلیمی و چه مسلمان. پیامی است که از ننگ و عار و از پلیدی و پستی به دور است. پیامی که خوبی‌ها را ترویج  و زندگی با عزت را تبلیغ می‌کند، پیامی است که انسان را به بالاترین درجه بزرگی می‌رساند.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشمر اظهار کرد: این نکته قابل توجه است که جوان ۱۳ ساله به نزد عمو می‌رود و می‌گوید عمو جان آیا من هم فردا شهید می‌شوم حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) می‌پرسند مرگ در نظر تو چگونه است می‌گوید احلی من العسل، جوانی که با این صلابت و زیبایی جواب می‌دهد و در مقابل ۳۰ هزار نفر می‌ایستد و رجز می‌خواند مشخص است پرورش یافته کدام مکتب است.

وی در پایان گفت: در مکتب عاشورا برای همه‌ی دوره‌ها و مراحل زندگی بشر چه در زمینه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... درس‌های زیادی که وجود دارد انشاءالله که همه‌ی ما بتوانیم جزء عزاداران واقعی ائمه اطهار(ع) باشیم.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar