سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۷۲۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸- ۲۹: ۱۲
نماینده حضرت آیت الله سیستانی در اروپا:
نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در اروپا گفت: احیای امر اهل بیت علیهم السلام نباید به گریه، سینه زنی، قصاید رسا و سخنرانی های زیبا محدود شود بلکه باید در کنار این ها به بیان علوم و معارفشان که مردم از آن اطلاعی ندارند نیز پرداخته شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری بسیج از عراق، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی کشمیری که در مجلس عزاداری شب ششم محرم در لندن سخرانی می کرد، با اشاره به این حدیث امام صادق(ع) که فرمودند: «اینگونه مجالس را دوست دارم، پس امر ما را زنده بدارید خدای رحمت کند کسی را که امر و راه ما را احیا کند که هرکس در مجلسی بنشیند که در آن امر ما گرامی داشته شود، قلبش نمی میرد در روزی که قلب ها می میرند»، اظهار کرد: زنده نگه داشتن امر اهل بیت علیهم السلام نباید به برپایی مناسک حسینی محدود گردد بلکه باید علوم و معارف ایشان نیز تبیین شود.

کشمیری خاطرنشان کرد: احیای امر اهل بیت تنها به اقامه مناسک حسینی محدود نمی شود بلکه یادگیری میراث علمی آنها در علوم و معارفی که از سوی ما نادیده گرفته می شود را  نیز شامل می گردد تا جایی که برخی گمان می کنند که علوم اهل بیت فقط به علوم دینی منحصرمی شود در حالی که نمی دانند که آنها علوم تجربی نظیر پزشکی، فیزیک، شیمی، مهندسی، ریاضیات و دیگر علوم را نیز عرضه داشتند که امروزه در دانشگاههای جهان و کشورهای اسلامی تدریس می شود؛ علومی که دانشمندان غرب و شرق هنوز به حقایق آنها پی نبرده اند و اگر جهان از این موضوع اطلاع داشتند قطعا از اهل بیت پیروی می کردند همانطور که امام صادق نیز فرموند: اگر مردم زیبایی های سخنان ما را می دانستند، از ما پیروی می کردند».

نماینده آیت الله سیستانی در ادامه با تاکید بر لزوم اهمیت به این موضوع در سخنرانی های دینی، بیان کرد: شیعیان پیشین جان و مال خود را فدا کردند تا میراث اهل بیت علیهم السلام را حفظ کنندو به دست مردم برسانند. ما امانت دار این میراث هستیم نه اینکه آنها را ذخیره کنیم و بنویسیم بلکه مسئولیت اظهار و انتقال  آنها برای مردم نیز برعهده ماست.

کشمیری تاکید کرد: جهان امروز دم از آزادی و دموکراسی می زند در حالی که در مکتب اهل بیت علیهم السلام و سخنانشان، بهترین مفاهیم و ضوابط و مواضع و اقداماتی در ارتباط با احترام به آزادی وجود دارد. بشر از حفظ محیط زیست سخن می گوید در حالی که در مکتب اهل بیت این موضوع با جزئیات کامل تشریح شده است.

وی بار دیگر بر دور ماندن منابر حسینی از ورود به مسائل مورد اختلاف تاکید و تصریح کرد: منبر حسینی پرچمی برای وحدت کلمه و نمادی برای نور حسینی است که قلب های دوستداران سید الشهداء را در کنار هم جمع می کند.

منبع: سرویس ترجمه شفقنا

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar