سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۷۲۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸- ۲۰: ۱۲
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بوشهر:
حجت الاسلام ابوذر شاد گفت: تبیین عقلانیت در واقعه عاشورا و تشریح رابطه آن با تعبد نیاز روز افکار عمومی جامعه تشیع است و در صورتی که به این مهم پرداخته شود شبهات گوناگونی که در این حوزه القاء می شود پاسخ داده خواهد شد.

تبیین عقلانیت در واقعه عاشورا نیاز روز افکار عمومی است

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، حجت الاسلام ابوذر شاد در جمع کارکنان ناحیه بوشهر اظهار داشت: امروزه کسانی که با تاریخ عاشورا آشنایی جامعی ندارند تحلیل نادرستی را ارائه می دهند و حرکت سیدالشهداء را به نوعی غیر عقلانی جلوه می‌دهند در حالی که حضرت از ابتدای قیام تا انتها بر اساس تعقل و تفکر عمل کردند و این طور نبوده که محاسبات عقلی از نگاه پر فروغ حضرت مغفول  مانده باشد.

 این مقام مسئول اذعان کرد:  امام مظلوم ما از همان زمانی که توسط حاکم مدینه فراخوانی شد و مسئله بیعت با یزید مطرح شد حضرت با درایت و تعقل عمل کردند و یک گروه سی نفره را مامور کردند که بیرون از دارالخلافه منتظر بمانند تا در صورت لزوم  وارد عمل شوند.

 وی در ادامه افزود: خروج حضرت از مدینه هم شبانه صورت گرفته و این حکایت از تدبیر صحیح حضرت دارد و خروجش از مکه هم بر اساس پشتوانه فکری و شرعی صورت گرفت و در طول سفر هم مستمراً از افراد مختلف اوضاع عراق را رصد می‌کردند.  حجت عقلی امام نامه هایی بود که کوفی ها نوشته بودند و امام در مواجهه با لشکر یزید بن ریاحی به این نامه‌ها احتجاج کرد و فرمودند اگر پشیمان شده اید من حاضرم از همین راهی که آمده ام برگردم که ممانعت شد.

 ایشان در پایان خاطرنشان کردند: قیام امام حسین بر اساس تبعد محض نبوده بلکه پشتوانه عقلی و فکری آن برجسته است و حضرت مامور به ظاهر بودند و با مطالبه کتبی مردم کوفه و تایید سفیرآن حضرت ،امام راه کربلا را انتخاب کردند و البته بعد تعبد هم جایگاه خود را دارد و حضرت در عین حالی که بر اساس خرد ورزی و تعقل طی طریق می کند تسلیم محض پروردگار و مقدرات او نیز هست.

پایان خبر/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: