سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۷۱۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸- ۴۱: ۱۴
مشاور معاون اول قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه در برخورد با جرایم ارزی جدیت دارد و اهل تساهل در این حوزه نیست.

قوه قضائیه با جرایم ارزی با جدیت برخورد می‌کندبه گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان؛ حسین ذبحی ظهر امروز در اجلاسیه بسیج نخبگان کشور اظهار داشت: بسیج در تحول و ارتقاء قضایی نقش تعیین‌ شده‌ای دارد، اجرای طرح تحول قوه قضاییه با رویکرد علمی صورت می‌پذیرد و راهکارها به عنوان بسته طرح تحول ارائه می‌شود.

مشاور معاون اول رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: نقش بسیج به مفهوم اندیشه بسیجی و ایدئولوی بسیجی در طرح قضاییه مشخص می‌شود، سیاست‌های راهبردی اجرایی قوه قضاییه را می‌توان با نگاه بسیجی پیش برد و بسیجیان نقش‌های مختلفی در این زمینه دارند.

ذبحی تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه شخصیت ارزشی بسیجی ولایی بوده و تیم منتخب وی در یک مسیر فعالیت می‌کنند، طرح تحول مبتنی بر تحول قوه قضاییه بوده و رویکرد ارزشی و مورد انتظار در تیم مدیریتی نیز محورهای مختلفی دارد، در امور قضایی کیفیت، ارتقا، سرعت بخشی، خدمت رسانی در اقشار مختلف و اصلاح دستگاه ها در درون و برون در اولویت قرار دارد.

مشاور معاون اول رئیس قوه قضاییه بیان کرد: جرایم ارزی به نوعی مبارزه با نظام تلقی می‌شود، سیاست‌های داخلی و بیرونی دشمن در یکی از مهم‌ترین عرصه‌های مقابله با نظام بوده و افزایش نرخ ارز با سیاست‌های موجود شکل می‌گیرد، زمانی که خبر اعدام سلطان سکه منتشر شد فروشندگان ارز به خیابان‌ها ریختند و با قیمت‌های پایین ارز را فروختند.

وی گفت: صدها نفر که در گذشته هزاران میلیارد ارز خریداری می‌کردند در حال حاضر عقب‌نشینی کردند و از جدیت نظام مطلع هستند، هیچ فردی منکر پیشگیری از زمینه‌های فساد نیست و در حال حاضر نمی‌توان کنار نشست و کشور را به دست دشمن داد، در غیر این صورت باید شاهد شکل‌گیری بسیاری از مفاسد، سوء استفاده‌ها و جرایم ناشی از روزنه‌ها، خلاءها و ایرادهای دستگاه‌های جابه‌جایی بانکی و نظارتی باشیم.

ذبحی ادامه داد: تفکر بسیجی در قوه قضاییه تأثیرگذار بوده و امید نظام به موفقیت مدیریت فعلی در قوه قضاییه است، این امید باید با همکاری و تلاش افراد مختلف در اقشار گوناگون همراه باشد،همچنین باید این ظرفیت بزرگ حقوقدانان بسیجی با استفاده از نیروهای ارزشمند در جلسات مختلف نحوه و شیوه اجرایی بسیج‌گونه داشته باشد.

وی افزود: باید از فعالیت قاچاقچیان، سوء استفاده‌گران اقتصادی و نظایر این افراد جلوگیری کرده و در نهایت بتوانیم مانع ادامه فعالیت آنها شویم، نباید حق مظلوم پایمال شود و در این زمینه فعالیت بسزایی داشته باشیم، سالیانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار ورودی و خروجی در زندان مشاهده می‌شود.

انتهای پیام/

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: