سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۷۱۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸- ۲۶: ۱۲
مطالبه استادان دانشگاه‌های تهران از وزیر امور خارجه پس از رحلت مظلومانه مادر دکتر سلیمانی؛
در پی فوت مادر دکتر سلیمانی دانشمند برجسته ایرانی که در بازداشت ظالمانه دولت آمریکا به سر می‌برد، بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بزرگ با صدور بیانیه‌ای درخواست کرد وزارت امور خارجه موضع فعالانه‌ای در برابر این اقدام خصمانه آمریکا اتخاذ نماید.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، در پی فوت مادر دکتر سلیمانی دانشمند برجسته ایرانی و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس که در بازداشت ظالمانه دولت آمریکا به سر می برد، بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بزرگ با صدور بیانیه ای خطاب به وزیر امور خارجه درخواست کرد وزارت امور خارجه موضع فعالانه‌ای در برابر این اقدام خصمانه آمریکا اتخاذ نموده و آزادی این دانشمند ایرانی و خونخواهی این مادر فداکار ایرانی را از مراجع ذی‌صلاح بین المللی به طور جدی مطالبه کند.

 

سکوت منفعلانه دستگاه دیپلماسی کشور در برابر اقدام خصمانه آمریکا، تضییع حقوق دانشمندان ایرانی است!

 

متن این بیانیه بدین شرح است:

 

الَّذِينَ آمَنُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ ۖ وَالَّذِينَ كَفَرُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُوا أَوْلِيَاءَ الشَّيْطَانِ ۖ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا.

 

جناب آقای دکتر ظریف 

وزیر محترم امور خارجه 

با سلام و تحیات 

همانگونه که مستحضرید جناب آقای دکتر مسعود سلیمانی دانشمند برجسته بیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس ۱۱ ماه پیش توسط رژیم جنایتکار آمریکا بازداشت شده است که متاسفانه خبر این بازداشت، سبب وارد شدن شوک و درنهایت رحلت مظلومانه مادر این دانشمند ایرانی در ایام ماه محرم می شود.

شیطان بزرگ که روزی دانشمندان هسته‌ای ما را به بهانه انجام تحقیقات بنیادین درزمینه هست‌های به شهادت رساند، اینک رسماً دانشمندی را به جرمِ دانستن و شکستن انحصار علوم نوین بازداشت نموده است.

از جنابعالی به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می رود ضمن اتخاذ موضع فعالانه و مطالبه گرانه در برابر شناعت‌ها و خباثت‌های آمریکا، نسبت به دادخواهی و مطالبه جدی از مجامع بین‌المللی و استفاده از دیپلماسی عمومی فعال جهت روشنگری این جنایت‌ها علیه ملت ایران اقدام نمایید.

همچنین از همه اندیشمندانی که دل در گرو ایران و ایرانی دارند انتظار می‌رود نسبت به برخوردهای مرتجعانه با دانشمندان ایرانی سکوت نکنند؛ زیرا هدف آمریکا بایکوت هرگونه علم و دانش و دانستن ازسوی کشورهای مستقل و غیروابسته است. دشمنان ما که در برابر قدرت علمی جوانان و دانشمندان ایرانی دچار استیصال و حقارت شده‌اند، درصدد ایجاد ناامنی علمی و حذف فیزیکی برآمده اند. اگرچه تاریخ، نام دکتر سلیمانی‌ها این فرزندان خلف خمینی کبیر را بعنوان ملّی‌ترین و بصیرترین انسان‌های زمانه ثبت خواهد کرد و البته از دامن پاک مادران زینبی سرزمینمان، فرزندانی زاده خواهند شد که علیرغم تحریم، انحصار پیچیده ترین علوم و فناوری‌ها را در هم خواهند شکست.

ما استادان دانشگاه‌های تهران بزرگ با مادر مظلوم دکتر مسعود عزیز عهد می بندیم که تلاشمان را برای استیفای حقوق فرزند دربند ایشان بکار خواهیم بست.

 

بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بزرگ

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar