سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۹۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸- ۰۶: ۱۱
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تاکید کرد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: ارتقای سطح خدمات بهداشتی، درمانی و سلامت محور در منطقه از ضرورت‌های اصلی در فرایند تحقق اهداف منطقه آزاد ماکو خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از ماکو، محمدرضا عبدالرحیمی در مراسم گرامیداشت روز پزشک در جمع جامعه پزشکی منطقه آزاد ماکو، اظهار کرد:‌ سطح خدمات و امکانات بهداشتی، ‌درمانی و سلامت محور در مناطق آزاد،‌ یکی از عناصر موثر در تصمیم گیری سرمایه گذاران برای حضور و فعالیت در مناطق محسوب می شود، طبعا به هر میزان خدمات بهداشتی و درمانی در هر منطقه ای توسعه یافته تر باشد در کنار سایر مولفه های ناشی از مزیت‌های جغرافیایی و اقتصادی می‌تواند در اولویت بخشی در تعیین مقصد سرمایه گذاران نقش جدی ایفا کند.

وی افزود: این درحالیست مناطق آزادی مثل ماکو که بیش از ۲۰۰ هزار نفر مردم محلی در شهرها و روستاهای آن زندگی می‌کنند بهداشت و درمان موضوع راهبردی برای منطقه و ارتقای زیست پذیری آن می‌باشد.

این مسوول گفت: ارائه خدمات عمومی در کنار کمک به توسعه اقتصادی و حضور موثر در بازارهای جهانی و پیوند با اقتصادهای منطقه‌ای و بین‌المللی و تسریع در عمران و آبادانی منطقه‌ای جزو اهداف تشکیل مناطق آزاد بوده و خدمات بهداشتی و سلامت محور اصلی‌ترین عنصر خدمات عمومی است.

وی اظهار داشت: به هر میزان سطح خدمات بهداشتی و درمانی منطقه ارتقا یابد، رشد اقتصادی و گردشگری آن منطقه سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

عبدالرحیمی با اشاره به مزیت‌های قانونی فعالیت در مناطق نسبت به سرزمین اصلی، ادامه داد:‌ فعالین بخش سلامت منطقه آزاد ماکو باید از مزایا و مشوق‌های منطقه آزاد بهره‌مند شوند.

این مسوول افزود: در تلاش هستیم پزشکان و فعالان حوزه بهداشت و درمان و سرمایه گذاران بخش سلامت که تجهیزات و مواد اولیه تولید داخل از سرزمین اصلی خریداری و مالیات برارزش افزوده پرداخت کرده‌اند و در منطقه آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، نسبت به استرداد مالیات پرداختی موفق شوند و بتوانند از آخرین فناوری‌های حوزه بهداشت و درمان با بهره‌گیری از مزیت‌های معافیت گمرکی مناطق بهره‌مند شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه توریسم سلامت را باعث ایجاد اشتغال و پیشرفت منطقه دانست و گفت: با توجه به توانمندی‌های پزشکی کشور در حوزه‌های گوناگون و دسترسی آسان اتباع کشورهای همسایه به ویژه ترکیه و آذربایجان به منطقه آزاد ماکو، در صورت گسترش گردشگری سلامت می‌توان از این ظرفیت به عنوان منبع جدید کسب درآمد و اشتغالزایی و ارتقای خدمات در منطقه استفاده کرد.

شایان ذکر است در حال حاضر ۱۴۳ پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشک و ‌داروساز در محدوده منطقه آزاد ماکو فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar