سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۸۳۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸- ۲۷: ۱۲
حجت الاسلام اسلامي تبار در جلسه تفسير قرآن مسجد آيت الله رضوي؛
حجت الاسلام اسلامی تبار یاد نعمت‌های خداوند را عامل ذکر خدا دانست و گفت: کسی که یاد نعمت‌های خدا باشد هچیگاه خود را دربن بست نخواهد دید.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار در ادامه تفسیر آیه ۲۸ سوره رعد که در مسجد آیت الله رضوی کاشانی برگزار شد، گفت: مسائلی که خداوند در قرآن و یا از سوی اهل بیت (ع) برای ما بیان کرده اند دارای خیرات و برکات است.

وی افزود: احسان به والدین، انفاق در راه خدا، جهاد در راه خدا، خمس، زکات، صدقات، حجاب، عفاف و پاکدامنی و امانتداری عمل به وعده و پیمان صداقت و راستگویی همه دارای خیرات و برکات است.

حجت الاسلام اسلامی تبار ادامه داد: انجام اموری که خداوند به آن دستور داده است همه دارای خیرات و برکات است و انسان آثار آن را خیلی زو در زندگی مشاهده کند، از این رو در قرآن و آیات و روایات به اصلاح زبان تأکید شده است.

وی افزود: اگر دستوراتی که خداوند در قرآن بیان کرده است را انسان انجام دهد آثار و برکات و دستاورد‌های آن را در کوتاه مدت می‌تواند در جامعه و زندگی مشاهده کند.

امام جمعه موقت کاشان از ذکر خدا به عنوان یکی از دستورات خدا در این آیه نام برد و افزود: ذکر به معنای واقعی دارای آثار و برکات زیادی است و یکی از ذکر‌ها شکر نعمت‌های خدا است.

حجت الاسلام اسلامی تبار یاد نعمت‌های خداوند را عامل ذکر خدا دانست و گفت: یکی از نعمت‌های خداوند سلامتی است که انسان از آن غافل است در حالی که اگر انسان یاد نعمت سلامتی باشد شکرگذار خداوند خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کسانی که یاد خدا قدرت خداوند باشند هچیگاه خود را دربن بست نخواهند دید، افزود: اگر انسان گاهی بر سر دوراهی قرارمی گیرد و قدرت تصمیم گیری از او سلب می‌شود به این دلیل است که توحید انسان ضعیف است.

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه در اسلام هیچ بن بستی وجود ندارد، گفت: کسی که به قدرت بی پایان خدا ایمان دارد سبب توکل به خدا خواهد شد و انسانی که به خدا توکل داشته باشد هیچگاه در بن بست قرار نخواهد داشت.
 
حجت الاسلام اسلامی تبار توجه به الطاف خداوند را سبب داشتن محبت به خدا دانست و ادامه داد: درعین حال باید یاد خشم و غضب خدا نیز بود چرا که خداوند در جایی که رحمت باشد الرحم الراحمین است، اما در جایی که عذاب باشد اشد المعاقبین است.

وی یاد خشم و غضب خداوند را سبب خوف انسان از خدا دانست و افزود: منشا اصلی همه گناهان فراموش کردن یاد و خشم و غضب خداوند است ضمن اینکه یاد عظمت خداوند سبب خشیت در برابر خداوند است.

امام جمعه موقت کاشان یاد و عظمت خداوند را سبب خشیت انسان دانست و گفت: یاد و عظمت خداوند سبب خواهد شد تا انسان در برابر خداوند احساس کوچکی و بندگی کند و کسی که یاد خدا باشد سبب حیا و دوری از گناه خواهد شد.

حجت الاسلام اسلامی تبار افزود: یاد خدا بودن به معنی عفو و کرم خدا است و انسان‌های گناهکار به دلیل ضعف ایمان راه بازگشت را غیر ممکن می‌دانند که همین یأس از خداوند گناه بزرگی است.
 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar