سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۶۸۰۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸- ۲۶: ۱۳
استاندر یزد:
«محمدعلی طالبی» با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دولت را گرامی داشت و گفت:‌ این هفته فرصتی برای تجدید عهد دولتمردان با مردم و تلاشی مضاعف در جهت افزایش سطح اعتماد عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی در جامعه و تحکیم پلهای ارتباطی میان دولت و مردم و تاکید بر رعایت الگوی برتر مدیریتی مبتنی بر پایبندی به مبانی حکمرانی خوب در جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، «محمدعلی طالبی» استاندار یزد با صدور پیامی که به مناسبت آغاز هفته دولت صادر شده است، اظهار کرد: شیوه نگرش مردم و نقش آفرینی آن‌ها در فرایند رابطه میان دولت و ملت، همواره یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی دولت‌ها در یک نظام مردم سالار مبتنی بر اصول جمهوریت و برامده از رای و نظر مردم بوده است.
وی در این پیام افزود: در نظام جمهوری اسلامی که افتخار ارائه الگوی مردم سالاری دینی را در عرصه سیاسی منطقه دارد، نقش دولت به عنوان تسهیل کننده رابطه میان مردم و ارکان حاکمیت و مجری قوانین در راستای ایجاد جامعه‌ای قانونمدار، شهروند محور و پیشرو، نقشی غیرقابل انکار و تاثیر گذار است.
استاندار یزد در ادامه پیام خود گفت: بدیهی است که هر چه دولت‌ها بتوانند زمینه مشارکت عمومی مردم در قالب تشکل‌ها و احزاب و حرکت‌های آگاهانه جمعی به سوی دستیابی به آگاهی و تحول آفرینی اجتماعی در چارچوب قانون را فراهم کنند، در حقیقت به راهی گام نهاده اند که پیمودن آن میتواند به ارتقاء سرمایه اجتماعی و افزایش سطح اعتماد عمومی و در نهایت کاهش هزینه‌های حکومتداری بیانجامد.
طالبی تصریح کرد: دوم تا هشتم شهریورماه که با زنده نگهداشتن یاد و خاطره رییس جمهور و نخست وزیر انقلاب، شهیدان والامقام رجایی و باهنر همراه است، فرصتی برای تجدید عهد دولتمردان با مردم و تلاشی مضاعف در جهت افزایش سطح اعتماد عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی در جامعه و تحکیم پل‌های ارتباطی میان دولت و مردم و تاکید بر رعایت الگوی برتر مدیریتی مبتنی بر پایبندی به مبانی حکمرانی خوب در جامعه است.
این مسئول در بخش دیگری از پیام خود ادامه داد: آنچه مردم را نسبت به دولت، چه به معنای عام و چه در معنای خاص آن دلبسته میکند و او را همراه و همگام و همدل با دولت می‌سازد، تلاش دولت برای پاسداشت حرمت و کرامت انسانی و احترام به باور‌ها و نظرات و سلایق مختلف اقشار مردم و پرهیز از خودی و غیر خودی کردن‌های ناروا و تعهد در قبال مردم در راستای مسوولیت پذیری، شفافیت، قانونمداری و کنترل فساد در هر سطح و مرحله‌ای و در نهایت روراست بودن با مردم و برخورد صادقانه با شهروندان است.
وی بیان کرد: گرچه تمام طول سال عرصه تکاپوی دولت و تعهد او در مسیر همراهی و همدلی با مردم است، اما تاکید دارم که هفته دولت در استان یزد باید به نماد مردم مداری مسئولان و تمامی پرسنل اداری و اجرایی در سراسر استان بدل شود و فرصتی باشد برای ایجاد فرایند گفت و گوی سازنده، صادقانه، متواضعانه و محترمانه با مردم بزرگواری که علیرغم وجود ضعف‌ها و کاستی‌ها و گاه ناکارامدی‌ها، دولت برامده از رای خویش را همراهی می‌کنند.
استاندار یزد در ادامه پیام خود با بیان این‌که هیچ ارزشی برای یک دولت و هیچ ماندگاری تاریخی برای او، بیش از این نخواهد بود که دل در گرو مهر و خدمت به مردمی داشته باشد که صادقانه به او اعتماد کرده‌اند و چشم به راه خدمات رسانی دولت هستند، گفت: این همان تعهد ارزشمندیست که باید از سوی دولت نسبت به مردم پاس داشته شود.
وی در پایان پیام خود خاطرنشان کرد: بار دیگر فرارسیدن هفته دولت و روز کارمند را با ادای احترام به همه شهدای دولت و تمامی کارمندان دستگاه‌های اجرایی و دولتی در سراسر استان گرامی می‌دارم و پویایی و تندرستی و موفقیت روزافزونتان در همراهی با مردم شریف استان را از خدای متعال خواستارم.
انتهای پیام/
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar