سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۶۶۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸- ۰۵: ۱۴
اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با موفقیت در مسابقه‌ی نقاشی انجمن بین‌المللی کارتوگرافی« ICA » (نقشه باربارا پیچنیک) افتخارآفرینی کردند.
به گزارش خبرنگار بسیج به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، ۱۶ عضو کانون استان در مسابقه‌ی بین‌المللی باربارا پیچنیک افتخارآفرینی کردند.

انجمن بین‌المللی کارتوگرافی «ICA»، که هر دو سال یک‌بار نقاشی با موضوع «ما عاشق نقشه هستیم» را برای کودکان برگزار می‌کند، در دوره‌ی اخیر شاهد درخشش ۱۶ عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان بود.

کیانا ثمره‌میری، احمدرضا بازی، حسنا بورکزهی، محدثه سارانی، مهرانا الهی، ساجده دزدار، امیرحسین نورسهرابزهی، ستایش جهانگیرزهی، زهرا داودی‌ماه، مطهره نارویی، هانیه دادکانی، ضحی براهویی‌ناجی، کبریا منصوری‌محمود و النا خواجه‌محمود اعضایی بودند که هیات داوران این دوره، آثار آنان را برگزیدند.

گفتنی است آثار تولید شده توسط کودکان در نمایشگاهی در معرض دید شرکت کنندگان، که حق رای دارند، قرار داده می‌شود و در پایان آثار برگزیده شده توسط هیات داوران مورد بازبینی قرار می‌گیرد و بهترین آثار انتخاب و اعلام می‌شود.
قابل ذکر است باربارا پیچنیک محقق بزرگ کارتوگرافی در رابطه با تهیه‌ی نقشه و اطلس برای کودکان است که معتقد بود برای اینکه نقشه‌ها برای کودکان قابل استفاده باشد باید شرایطی را به وجود آورد که کودکان هم اصول ساده‌ی آن را بیاموزند و هم برمبنای تکرار در استفاده بتوانند از این تولیدات استفاده کنند.

انجمن بین‌المللی کارتوگرافی «ICA»، یکی از انجمن‌های بین‌المللی شناخته شده در رشته‌ی نقشه‌برداری است که فعالیت خود را در سال ۱۹۵۹ آغاز کرده است و از جمله هدف‌های آن می‌توان به «پیشبرد مطالعه و بررسی مسایل مربوط به کاتوگرافی (ترسیم و چاپ نقشه)» و «توجه گسترده به تحقیقات علمی در زمینه‌ی کارتوگرافی» اشاره کرد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar