سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۴۲۱۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸- ۱۵: ۰۸
در گزارش اقتصادی «بسیج» عنوان شد
با افزایش ناگهانی قیمت مسکن و عدم وجود ثبات در این بازار عملا اقشار کم درآمد به حاشیه رفته و مصرف کنندگان واقعی پاسوز سوداگران بازار مسکن شدند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج؛ با افزایش ناگهانی قیمت مسکن و عدم وجود ثبات در این بازار عملا اقشار کم درآمد به حاشیه رفته و مصرف کنندگان واقعی پاسوز سوداگران بازار مسکن شدند.در واقع سرازیر شدن سزمایه های راکت برخی از سوداگران برای کسب درآمد و سود بیشتر موجب شد تا اقشار کم درآمد در حاشیه این بازار قرار بگیرند و از خرید مسکن و سرپناه عاجز شوند.
اگر در آینده نزدیک بار دیگر سرمایه‌گذاران احساس کنند شرایط برای سودآوری در بازار مسکن به وجود آمده، احتمال بازگشت‌شان به این عرصه قوت می‌گیرد اما آنچه بیشترین اهمیت را دارد، این است که اقتصاد مسکن در شرایطی قرار دارد که فعلا دست اقشار کم‌درآمد از خرید کوتاه است و باید فکری جدی به حال آنها کرد.
بنابراین گزارش قیمت‌های فعلی مسکن عملا اقشار کم‌درآمد جامعه را از بازار خانه حذف کرده است و با وجود آنکه قانون اساسی تاکید کرده که وظیفه دولت تامین مسکن موردنیاز اقشار مختلف مردم است اما در عمل می‌بینیم که این اصل چندان به مرحله اجرا نرسیده و موج‌های تورمی که هر چند سال یک‌بار وارد بازار می‌شوند، فشار اصلی را بر طبقات کم‌درآمد جامعه وارد می‌کنند.

این درحالی است که دولت فعلی نه تنها طرح جای گزین برای مسکن مهر ارائه نکرد بلکه از ابتدایی شکل گیری دولت با طرح مسکن مهر به دلایل سیاسی مخالفت جدی نمود و حتی در برخی موارد علت خرابی ها و خسارت های ناشی از زلزله ی غرب کشور را به آن نسبت داد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar