سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۶۲۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸- ۰۹: ۱۰
الفت در سلسله نشست‌های بررسی گام دوم انقلاب:
الفت در نشست بررسی ابعاد حقوقی بیانیه گام دوم انقلاب با تأکید بر اینکه برای حفظ صنعت باید طرح نو داشته باشیم، اقتصاد را ابزاری برای اقتدار دانست و بر شکوفا شدن آن تاکید کرد.
برای حفظ صنعت باید طرح نو داشته باشیمبه گزارش سرویس بسیج حقوقدانان به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان؛ محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه در سلسله نشست‌های گام دوم انقلاب که با هدف شناسایی، تحلیل و بررسی و تهیه مجموعه راهکارها و دستورالعمل رفع مشکلات حقوقی_قضائی ایران اسلامی ذیل توجه به ابعاد حقوقی بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در سازمان بسیج حقوق دانان برگزار شد، گفت: برای جامعه حقوقدانان در منشور بیانیه گام دوم انقلاب تکالیف مستقیم و غیر مستقیمی در نظر گرفته شده است و هر حرکتی در جامعه باید مبتنی بر حقوق باشد.

الفت اظهار کرد: برای رسیدن به اهداف باید جایگاه خود را از زمان انقلاب شناسایی کنیم و بدانیم صنعت و تجارتی که در مورد آن مشکلاتی داریم، در کجای کار است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه تصریح کرد: ما برای گام دوم انقلاب و حفظ صنعت باید طرح نو داشته باشیم و با اتکا به گذشته نمی‌توان گام دوم را برداشت بلکه گام‌ها را باید درست برداریم.

وی ادامه داد: مباحث اقتصادی به طور کلی در کشور مغفول مانده و این یک ضعف جدی است که باید به اقتصاد و رونق آن بپردازیم.

الفت ضمن تأکید بر اینکه ابزار اقتدار اقتصاد است، افزود: باید برای تقویت اقتصاد کار کنیم و اگر امروز اقتصاد توسعه پیدا نمی‌کند به دلیل این است که هنوز نتوانسته‌ایم روابط صحیح تنظیم و برای آن قواعد تعریف کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه ادامه داد: باید کار کنیم و وظیفه حقوقی را در تمام موضوعات گام دوم ایفا کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه گفت: ما در قوه قضاییه ستاد پیگیری‌های سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را راه اندازی کردیم و یکی از وظایف آن حمایت حقوقی از واحد‌های تولیدی است.

وی گفت: منشور گام دوم انقلاب برای ما راه حل مشکلات را ترسیم کرده و اگر به آن توجه کنیم می‌توانیم بهترین استفاده را از آن ببریم، در قوه قضاییه هم گروه‌های متعدد تشکیل داده و برنامه‌های عملیاتی برای وظایف خود در چارچوب این منشور نوشتیم و آمادگی داریم که آن را با حقوقدانان به اشتراک بگذاریم تا از این وضعیت خارج شویم.

 

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar