سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۶۰۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸- ۱۷: ۱۰
مدیر سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستا ن گفت: اصناف و بازاریان سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان مبلغ یک میلیاردو 530 میلیون تومان وجه نقد جهت ساخت و تعمیر منازل سیل زدگان جمع آوری کرده اند

سرهنگ پاسدار علیرضا بخته ای، مدیر سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار بسیج در زاهدان گفت: اصناف همانطوری که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته و در 8سال دفاع مقدس در تامین اقلام، تجهیزات، پوشاک ایفای نقش کرده است امروز هم در راستای کمک به سیل زدگان نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

وی افزود: این سازمان در مرحله اول کمک رسانی به سیل زدگان اقلام ضروری را جمع آوری و با حضور گروههای جهادی متخصص صنفی به مردم آسیب دیده ارائه خدمت کرده است
.
سرهنگ بخته ای با اشاره به مرحله دوم کمک به سیل زدگان بیان کرد: با توجه به مصوبه قرارگاه محرومیت زدایی مبنی بر کمک کلیه اقشار به ساخت منازل سیل زدگان، سازمان بسیج اصناف با همکاری اتاق های اصناف، بازرگانی، اتحادیه ها، مساجد بازار و... مصمم است تا برای تکمیل نقش آفرینی بسیج با اجرای جهاد همبستگی ملی همانند سالهای دفاع مقدس گامهای بلند و انقلابی دیگری در مرحله سوم برای جمع آوری کمک های مردمی جهت ساخت و تعمیر منازل مسکونی سیل زدگان بردارد.

مدیر سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان مسئولیت اصلی ساخت و ساز منازل سیل زدگان را بر عهده دولت دانست و تصریح کرد: بسیج با رویکرد تسهیل گری و به عنوان حلقه ی وصل، ظرفیت های مردمی را برای کمک به تحقق این هدف اساسی به صحنه می آورد.

این مسئول با اشاره به این مطلب که بسیج اصناف از ظرفیت گسترده رده های مقاومت خود برای کمک به جمع آوری و ساماندهی حمایت های مردمی از سیل زدگان استفاده کند، ادامه داد: طرح ملی جهاد همبستگی با هدف استفاده از ظرفیت گسترده بسیج اصناف، اتاق های اصناف، اتاق های بازرگانی و اتحادیه های صنفی و انجمن ها جهت پای کار آوردذن ظرفیت های مردمی برای کمک به ساخت منازل مسکونی سیل زدگان اجرایی می شود.

مدیر سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این طرح هر کاسب، هرتاجر و هر بازرگان طبق خواسته و میل خو با واریز نقدی دلخواه خود می توانند مشارکت داشته باشند.
وی افزود: در مرحله اول مایحتاج ضروری سیل زدگان شامل آب معدنی، کنسروجات، پتو، زیر انداز جمع آوری به ارزش بیش از 300میلیون توسط یک دستگاه کامیون به منطقه سیل زده گلستان ارسال شده است.

این مسئول بیان کرد: جهت انجام مرحله سوم مبلغ یک میلیاردو 530 میلیون تومان جمع آوری شده است

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: