سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۶۰۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸- ۱۵: ۱۱
بانک مرکزی از کاهش ۶۴.۴ درصد معاملات مسکن تهران طی تیرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته خبر داد. همچنین متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه یک به مرز ۳۰ میلیون تومان (۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان) نزدیک شده است.

مطابق اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 133.5 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 0.4 و 91.5 درصد افزایش نشان می‌دهد.

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه 11 (116.8 درصد) و کمترین میزان رشد به منطقه 6 با 77 درصد تعلق دارد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در تیرماه سال 1398 حاکی از آن است که از مجموع 4790 واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 40.2 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. سهم مذکور ر مقایسه با تیرماه سال قبل 3.6 واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت 6 تا 10 سال و بیش از 15 سال افزوده شده است.

در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل 298.3 میلیون ریال به منطققه یک و کمترین آن با 60.9 میلیون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 97.5 و 96.5 درصد افزایش نشان می‌دهند. مطابق آمار ماه گذشته وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک 27 میلیون و 573 هزار تومان بود.

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در 4 ماه ابتدای امسال به حدود 26.3 هزار واحد مسکونی بوده که در مقایسه با مت مشاه سال قبل از آن 49.9 درصد کاهش نشان می‌دهد. در ین مدت منوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 126.5 میلیون ریال بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 102.4 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری در تیرماه امسال موید رشد به ترتیب 24.8 و 22.5 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است. این ارقام به ترتیب 5.2 و 7.5 درصد از نرخ اعلامی رئیس‌جمهوری درباره اجاره‌بها کمتر است.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar