سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۵۸۵۳۱
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸- ۵۳: ۱۷
رئیس هیئت عامل ایمیدرو :
رئیس هیئت عامل ایمیدرو : بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان سال ۴.۵ میلیارد دلار طرح به بهره برداری می‌رساند .
 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از  شاتا، خداداد غریب پور که پیش از ظهر امروز در نشست هم اندیشی افتتاح طرح‌های سال ۹۸ سخن می‌گفت، از مجموعه اقدامات حوزه معدن و صنایع معدنی برای خنثی سازی اثر تحریم‌ها یاد و تصریح کرد: بدنه ستادی ایمیدرو همراه با مدیران شرکت‌های سرمایه گذار و پیمانکاران، به صورت هماهنگ و یک مجموعه به هم پیوسته عمل می‌کنند تا مشکلات راه اندازی طرح‌ها برطرف و پروژه‌ها آماده راه اندازی شوند.

وی یادآور شد: طی جلسات مختلف و پس از پایش مجدد طرح‌های امسال، تعداد و ارزش طرح‌های سال ۹۸ افزایش یافت به طوری که تا پایان امسال ۴.۵ میلیارد دلار طرح وارد مدار تولید می‌شود.

وی با یادآوری اینکه برنامه راه اندازی طرح ها، در سفر هفته گذشته رییس جمهوری به استان خراسان شمالی مورد تاکید قرار گرفته، ادامه داد: بیش از ۳۰ طرح افتتاح خواهند شد که حاصل آن ایجاد ۱۰ هزار شغل به طور مستقیم خواهد بود.


وی میزان اشتغال غیرمستقیم طرح‌ها را ۳۰ هزار نفر اعلام کرد

غریب پور که جمع مدیران شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی، پیمانکاران و همچنین معاونان و مدیران ستادی ایمیدرو سخن می‌گفت، تصریح کرد: آقای روحانی پیگیر راه اندازی پروژه‌ها است و وزیر صنعت، معدن و تجارت هم مقرر کرده، این طرح‌ها به صورت ماهانه تا انتهای سال افتتاح شود.

راه اندازی خط تولید ورق انتقال نفت در "فولاد اکسین"

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه راه اندازی هر طرح سبب ایجاد نشاط و امید در آن منطقه می‌شود، گفت: روز گذشته نیز خط تولید ورق ویژه خطوط انتقال نفت در فولاد اُکسین راه اندازی شد که می‌تواند بخشی از نیاز صنعت نفت به این نوع ورق را تامین کند.

وی یادآور شد: هفته گذشته فاز نخست کارخانه آلومینیوم جاجرم با ظرفیت تولید ۴۰ هزار تن وارد مدار تولید شد و کارخانه آلومینیوم جنوب نیز در ماه‌های آتی به مدار تولید می‌پیوندد.

غریب پور تاکید کرد: اثر فعالیت هر کارخانه جدید به مناطق مجاور نیز تسری می‌یابد و این بخش همچون یک مجموعه به هم پیوسته عمل می‌کند که تاثیر متقابل بر یکدیگر دارند و امور اجتماعی را نیز در برمی گیرند.

توجه به مسئولیت اجتماعی

رئیس هیئت عامل ایمیدرو توجه به مسوولیت اجتماعی را با اهمیت خواند و اظهار داشت: طی سال‌های اخیر شرکت‌ها علاوه بر فعالیت تولیدی، به امور انسانی و مسئولیت اجتماعی مناطق نیز توجه بیشتری داشته اند و این امر قابل تقدیر است و باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: ایجاد راه‌های روستایی، احداث درمانگاه، مدرسه و مواردی از این نوع توسط شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی در قالب مسئولیت اجتماعی اجرایی شده و اقدامی ماندگار خواهد بود.

غریب پور همچنین از مدیران شرکت‌ها خواست تمامی مدیرانی که به نوعی در ایجاد یا اتمام طرح‌ها اثر داشته اند، در زمان افتتاح دعوت شوند و حتما از آن‌ها یادی شود یا در صورتی که از این دنیا رفته اند، خانواده آن‌ها مورد تقدیر قرار گیرند.

رییس هیئت عامل ایمیدرو در این نشست با برشمردن حدود ۳۲ طرح قابل افتتاح سال ۹۸ و ارزش طرح ها، از مدیران حاضر خواست مشکلات خود را بیان تا نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

در ادامه مدیران شرکت‌های خصوصی و سرمایه گذار مسائل اساسی پیش روی افتتاح‌ها را مطرح کردند و غریب پور نیز با مشخص کردن مسوول مربوطه در ستاد ایمیدرو و آن شرکت، راهکار‌های اجرایی را ارایه کرد.

وی در عین حال یادآور شد که در جلسات مختلف پایش طرح ها، راهکار‌ها ارایه شده و ایمیدرو به پشتوانه وزارت صنعت معدن و تجارت و سایر دستگاه ها، مسائل کلان را برطرف می‌سازد.

طرح‌هایی که قرار است تا پایان سال جاری وارد مدار تولید یا ارایه خدمات شوند مربوط به حوزه‌هایی همچون سنگ آهن، فولاد، فرآوری مس و ذوب، آلومینیوم، عناصر نادرخاکی، آب شیرین کن، اسکله، خط انتقال آب، نیروگاه برق، انواع فروها، امور زیرساختی، آهک و زغالسنگ هستند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar