سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۵۸۳۲۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸- ۰۲: ۰۹
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد مطرح کرد:
«حجت الاسلام مصطفی گرجی» با اشاره به برگزاری برنامه های تابستانی کانون های مساجد یزد، گفت: طرح اوقات فراغت در بیش از ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد یزد برگزار می شود.

به گزارش سرویس مساجد خبرگزاری بسیج از یزد، «حجت الاسلام مصطفی گرجی» در نشست خبری با موضوع اوقات فراغت در کانون‌های مساجد یزد گفت: مسجد خواستگاه اجتماع مومنین است که خود این مکان مقدس نیز رسانه است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد خاطرنشان کرد: در کشور ما نهاد‌های مختلفی در زمینه تعلیم و تربیت و فعالیت‌های فرهنگی فعالیت می‌کنند که یکی از این نهادها، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هستند.
وی ادامه داد: ستاد کانون‌های مساجد در هر استانی مخاطب‌های محله محور دارد که جریان حوزه‌های فرهنگی و هنری در این بخش تنها یک رویداد مقطعی نیست بلکه در طول سال ادامه دارد، اما اوقات فراغت یکی از مهمترین حوزه‌ها در این راستا است.
گرجی تصریح کرد: در طول تابستان برنامه‌های بیشتری در زمینه اوقات فراغت در کانون‌های مساجد استان برگزار می‌شود که با توجه به مخاطب امروزی و نسل جدید سعی شده به تناسب تقاضا، عرضه شود.

وی گفت: قالب هنر یکی از نگاه‌های ما است که در این زمینه نیز در اوقات فراغت در کانون‌ها پیگیری می‌شود که نمونه آن‌ها نقاشی آیات، داستان نویسی، کارگاه‌های نویسندگی و ... است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد بیان کرد: ما در استان تعداد ٨٣٣ کانون داریم که در اوقات فراغت تعداد ٦٠٠ کانون درگیر آن هستند و برنامه‌های اوقات فراغت دارند.
گرجی ادامه داد: در این کلاس‌ها حدود ٣٠ هزار نفر پوشش داده شدند که در این برنامه‌ها حضور پیدا می‌کنند.
وی گفت: تعداد ٣٦٠ کانون ما روستایی و ٣٤٨ کانون نیز در شهرستان یزد هستند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ ما نیاز به خانه تکانی فرهنگی هستیم که برای نتیجه گرفتن باید ساختار نو در این زمینه داشته باشیم.
وی ادامه داد: در مساجد یکی از مشکلات بسته بودن درب‌ها است که نوجوانان نمی‌توانند در گعده‌ها در مساجد حضور پیدا کنند.
گرجی تصریح کرد: مسجد همچون پازل است که هر کدام از بخش‌ها باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
وی گفت: امروز حتی خادم‌های مساجد تاثیر زیادی برای حضور کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها دارند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد بیان کرد: ما به لحاظ کمی تعداد زیادی کانون داریم، اما متاسفانه در زمینه کیفی به اندازه تعداد انگشتان دست کانون فعال نداریم.
گرجی ادامه داد: در آینده نزدیک رادیو مسجد در استان یزد راه اندازی می‌شود.
وی گفت: کار‌های فرهنگی هنری ما در مساجد ابزاری برای حضور جوانان در مساجد است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد خاطرنشان کرد: خانه هنر بچه‌های مساجد، خانه سرود و خانه ادبیات داستانی به عنوان برنامه‌های ما است که به منظور تخصصی شدن فعالیت‌های سرود کانون‌های مساجد و تخصصی شدن ادبیات داستانی و همچنین هنر مسجدی صورت گرفته است.
وی گفت: همایش نویسندگان مسجدی با حضور ١٥ استان با محوریت استان یزد در آینده نزدیک برگزار می‌شود و از هر استان دو نویسنده در استان یزد آموزش داده می‌شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar