سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۸۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸- ۲۷: ۱۴
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:
اکبری عنوان کرد: 6 ترمینال فعال پسته در استان قزوین وجود دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، علی اکبری مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در کارگاه آموزشی سرشاخه کاری باغ های درجه دو و قدیمی پسته و همچنین تغذیه باغات پسته با حضور مدیران و کارشناسان فنی و پژوهشگران پژوهشکده پسته و محققین در مجموعه باغستان بیان کرد: در حال حاضر 6 ترمینال فعال پسته در استان فعالیت دارند.

وی گفت: در حال حاضر 4 هزار و 20 هکتار باغ پسته در استان وجود دارد که از این میزان 3 هزار و 420 هکتار بارور و 600 هکتار بصورت نهال می باشد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی در طی سال، طرح اجرایی مبارزه با آفات شیمیایی و بیولوژیک در سطح 1000 هکتار، اجرای طرح های استفاده از کود شیمیایی و دامی بیولوژیک در سطح 700 هکتار از اقدامات این سازمان در جهت ارتقای کیفیت محصول تولیدی است.

در این کارگاه آموزشی در خصوص سرشاخه کاری و تغییر رقم باغ های درجه دو و قدیمی، افزایش عملکرد کمی و رونق تولید پسته، اهمیت تغذیه صحیح باغات پسته در افزایش عملکرد و ضرروت ارتقا دانش فنی بهره برداران و باغداران در استانهای کشت و کار پسته بحث و تبادل نظر شد.

 

1010/پ30/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar