سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۲۸۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸- ۰۱: ۱۵
رئیس مرکز کار ایران گفت: دومین نمایشگاه بین المللی کار، فرصتی مناسب برای رویارویی کارجویان با فرصت‌های شغلی است.
به گزارش خبرگزاری بسیج، سعید سمیعی اظهار داشت: این مرکز یکی از تخصصی‌ترین مراکز در حوزه کار و اشتغال است که شامل معاونت‌های علمی، آموزشی، اجرایی، فناوری اطلاعات و بین الملل است و ۳ دفتر فعالیت در آلمان، انگلیس و چین دارد و خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد.
وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت برگزاری نمایشگاه بین المللی کار را برعهده گرفته است؛ گفت: توانمندسازی نیروی انسانی، برآورد به بازارکار، ارائه خدمات مشاوره، آموزش عین کار از جمله مواردی است که در این مرکز ارائه می‌شود. آموزش برآورد به بازار کار از دیگر خدمات این مرکز است. کاریابی‌های داخلی، خارجی و الکترونیکی نیز در زیرمجموعه این مرکز فعالیت دارند.
دبیر دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران افزود: دومین دوره نمایشگاه کار ایران جابکس در ۲ تا ۵ اردیبهشت‌در محل دائم نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.
وی گفت: هدف از برگزاری این رویداد بین المللی، کم کردن فاصله بین کارفرمایان و کارجویان و ایجاد رقابت در بازار منابع انسانی و اشتغال است.
سمیعی با اشاره به اینکه در اولین دوره این نمایشگاه شاهد حضور سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی بودیم که حضور این برند‌ها در این سطح در نوع خود بی سابقه بوده است گفت: وجه تمایز برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی کار با نمایشگاه‌های کار دانشگاهی این است که امکان ملاقات مستقیم کارجویان و مدیران ارشد سازمان‌ها و شرکت‌های داخلی و خارجی شرکت کننده در نمایشگاه و همچنین ثبت و ارسال رایگان رزومه برای این شرکت‌ها پیش بینی شده است.
وی گفت:: عمده تمرکز نمایشگاه کار دانشگاهی روی بخشی از بازار کار است و در بعد کارجویی تمرکز روی بخشی از تخصص‌ها بر روی بازار کار است. یکی از تفاوت‌های نمایشگاه بین المللی کار با نمایشگاه کار دانشگاهی این است که نمایشگاه بین المللی کار همه سازمان‌ها و همه کارجویان را پوشش می‌دهد.
وی درباره حضور استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه دوم افزود: یکی از اصلی‌ترین بخش‌های نمایشگاه بین‌المللی کار ایران ایجاد فضای مناسبی برای حضور استارت آپ‌ها و شرکت‌هایی است که به دنبال تیم سازی و شبکه سازی منابع انسانی هستند و تاکنون ۳۶ شرکت از استارت آپ‌ها و شرکت‌های معتبر برای حضور در دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کار ایران ثبت نام کرده‌اند. این شرکت‌ها از کشور‌های آلمان، فرانسه، ایتالیا، مالزی، هند، ایرلند و ترکیه هستند.
رئیس مرکز کار ایران و دبیر نمایشگاه بین المللی کار ایران با بیان اینکه یکی دیگر از بخش‌های اصلی این نمایشگاه، حضور موسسات کاریابی داخلی و خارجی است، گفت: کارجویانی که بدنبال فرصت‌های شغلی منحصر بفردی در همه رده‌های سازمانی در داخل و خارج از کشور بوده و می‌توانند فرصت ملاقات و ارسال درخواست همکاری با این موسسات را در نمایشگاه کار ایران داشته باشند. وی افزود: در واقع این نمایشگاه با محور قراردادن اشتغال، کاریابی داخلی و بین‌المللی و حمایت از مشاغل داخلی می‌کوشد کارجویان و کارفرمایان ایرانی را در یک فضای مناسب به هم نزدیک کند.
رئیس مرکز کار ایران و دبیر نمایشگاه بین المللی کار ایران با اشاره به برگزاری همایش (آینده مشاغل و مشاغل آینده) در طول برگزاری نمایشگاه بین المللی کار گفت: یکی از مزیت‌های نمایشگاه اول بازدید رایگان مدیران ارشد از شرکت‌های بزرگ و تراز اول دنیا بود. امسال هم در دو بخش ویژه و وسیع‌تر این خدمات را داریم علاوه بر اینکه شرکت‌های نوپا و استارت آپ‌ها حضور دارند، دوره توانمندسازی برای نیروی کار نیز در برنامه داریم.
وی ادامه داد: تعدادی از شرکت‌ها به صورت فیزیکی حضور دارند، ولی برای آن دسته از شرکت‌هایی که امکان حضور فیزیکی ندارند، حضور مجازی در نظر گرفته شده است.
سمیعی اضافه کرد: در دومین نمایشگاه کار میزبان چندین شخصیت اقتصادی از کشور‌های خارجی هستیم. این نمایشگاه در ۲ اردیبهشت با حضور وزیر کار و معاونان این وزارتخانه افتتاح می‌شود.
وی گفت:: یکی از دستاورد‌های نمایشگاه سال گذشته ارائه بیش از ۳ هزار فرصت شغلی به کارجویان بود. بیش از ۱۹۰۰ نفر در این فرصت‌های شغلی مشغول به کار شدند.
رئیس مرکز کار ایران و دبیر نمایشگاه بین المللی کار ایران با اشاره به اینکه تغییرماهیتی در مشاغل صورت گرفته است افزود: با توجه به اینکه مشاغل به سمت تخصصی پیش می‌رود، میزان ضربه پذیری در خصوص تحریم‌ها بالاست. مانند مشاغل فناوری اطلاعات و مشاوره آنلاین و آی تی. مشاغلی هستند که کمتر تحت تأثیر تحریم‌ها قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر شرکت‌هایی حضور داشتند که عمدتاً به سمت استفاده از نیروی کار ایرانی هستند به خصوص در حوزه‌هایی که کمتر تحت تأثیر تحریم‌ها هستند، امسال هم پیش بینی این است که بالای ۴۰ درصد فرصت شغلی ارائه می‌شود.
سمیعی افزود: در دومین نمایشگاه بین المللی کار میزبان بزرگترین کاریابی جنوب شرق آسیا هستیم. همچنین مرکز تخصصی کار ایران و چین و کاریابی از ایرلند، آلمان و سنگاپور نیز در این نمایشگاه حضور دارند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar