سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۲۲۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۸- ۴۶: ۱۰
جانشین بسیج جامعه پزشکی در گفت‌و‌گو با بسیج خبر داد؛

به گزارش خبرگزاری بسیج؛ مجید احمدی جانشین بسیج جامعه پزشکی در گفت و گو با خبرنگار بسیج اظهار داشت: تیم های بسیج جامعه پزشکی استان های گلستان و مازندران از اولین ساعات شروع سیل در حوزه مهندسی و کمک های اولیه کار خود را آغاز کردند و پس از آنکه نیازمندی اصلی سیل زدگان که بحث اسکان بود برطرف شد روند کار پزشکی و درمانی را با دو راهبرد ادامه دادند.

وی افزود: گروهی از اعضای بسیج جامعه پزشکی در قالب تیم های شهید رهنمون که شامل پزشک متخصص، پزشک عمومی و پرستارهای مجرب است با قایق و خودروهای مناسب در مناطق سیل زده حضور پیدا کردند و نیازمندی های اورژانسی مردم را برطرف کردند.

جانشین بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: بخشی از پزشکان و پرستاران بسیج جامعه پزشکی هم با حضور در محل اسکان خانواده های سیل زده به صورت شیفت بندی شده به ویزیت و ارائه خدمات به این خانواده ها پرداختند.

احمدی در خصوص اقلام توزیع شده توسط بسیج جامعه پزشکی گفت: تا کنون بیش از 100 میلیون تومان دارو از سراسر کشور جمع آوری شده و متناسب با نیاز مناطق سیل زده و با تشخیص پزشکان بین مردم و خانواده ها توزیع می‌شود. هم چنین حدود هزار بسته غذایی و آب معدنی هم توسط بسیج جامعه پزشکی استان های قزوین و اراک به مناطق سیل زده ارسال و بین مردم توزیع شده است.

وی گفت: پس از گسترش دامنه سیل به سایر استان ها، قرار بر این شد تا برخی استان ها کمک های خود به صورت اضطراری در استان نگهداری کنند و هم اکنون تیم های بسیج جامعه پزشکی در 8 استان در آماده باش کامل هستند که اگر نیازی شد بتوانند به سرعت خدمت رسانی کنند.

جانشین بسیج جامعه پزشکی در پایان گفت: سازه بیمارستان صحرایی هم در منطقه آق قلا مستقر شده است و پزشکان بسیجی به صورت شیفت بندی شده در این بیمارستان به مردم خدمت رسانی می کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar