سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۱۲۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷- ۵۶: ۱۰
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اعلام کرد
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن تعداد خانوارهای دریافت کننده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر را اعلام و گفت: پیشرفت فیزیکی طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را که با مدیریت بنیاد مسکن در حال انجام است، ۹۷ درصد است.

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ،جواد حق‌شناس فعالیت‌های حوزه مسکن شهری را تا پایان ۶ ماهه اول سال اعلام کرد و گفت: آماده‌سازی بیش از ۲.۵۰۰.۸۲۳ مترمربع زمین با مبلغ قرارداد ۴۱۴.۲۳۴ میلیون ریال در ۱۳ استان کشور در قالب ۲۶ پروژه، تکمیل ساخت ۸۳.۳۰۸ مترمربع با کاربری فرهنگی مذهبی با مبلغ قرارداد ۴۱۲.۲۳۶ میلیون ریال در ۱۶ استان کشور در قالب ۲۸ پروژه و در نهایت تکمیل ساخت ۲۸۰.۲۱۸ مترمربع ساختمان با کاربری اداری _ بهداشتی_ درمانی... با مبلغ قرارداد ۶۳۱.۲۴۲ میلیون ریال در ۱۸ استان کشور در قالب ۴۰ پروژه از جمله فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه مسکن شهری بوده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین فعالیتهای مربوط به مسکن مهر را نیز تشریح کرد و افزود: مسکن مهر به عنوان بزرگترین طرح تأمین مسکن بلکه به عنوان بزرگترین طرح عمرانی کشور در جریان است و بخش قابل توجهی از آن در قالب مسکن شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر (بالغ بر ۸۷۹ شهر از ۱۱۰۰ شهر کشور) بر عهده حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده است. ساماندهی متقاضیان تا ساخت و بهره‌برداری از واحد مسکونی آنها باید در این فعالیت توسط بنیاد مسکن مدیریت می شد.

حق شناس در بحث مسکن مهر، خاطرنشان کرد: توزیع و برنامه‌ریزی احداث تعداد ۳۴۸۸۳۴ واحد در ۸۷۹ شهر از شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت، ثبت نام و بررسی شرایط و ساماندهی متقاضیان در کلیه شعب بنیاد مسکن،  اخذ ۳۵۱ هزار و ۲۵۱ واحد پروانه ساختمانی،  انعقاد قرارداد تعداد ۳۴۸ هزار و ۸۳۴ واحد تسهیلات مسکن مهر با مشارکت بانک‌های عامل از جمله فعالیت هایی بوده است که در مورد مسکن مهر توسط بنیاد انجام شده است.

*پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی واحدهای مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر

این مقام مسئول پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی واحدهای مسکن مهر را در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر نیز اعلام کرد و گفت: تاکنون عملیات اجرای فوندانسیون ۳۴۶ هزار و ۵۴۴ واحد، اجرای عملیات اسکلت ۳۳۷هزار و ۵۸۶ واحد، اجرای عملیات سفت‌کاری ۳۳۱ هزار و ۸۵۹ واحد، عملیات اجرایی ۳۲۲هزار و ۱۵۷ واحد و تعداد ۳۱۵هزار و ۶۵۵ واحد به اتمام رسیده است.

به گفته حق‌شناس، فروش اقساطی و صدور دفترچه قسط ۲۹۹۰۴۳ واحد از واحدهای احداثی، تأمین و توزیع ۳۸۳۰۱ تن قیر یارانه‌ای جهت آماده‌سازی و آسفالت معابر پروژه‌های مسکن مهر، آماده‌سازی سایت‌های مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت توسط امور ماشین‌آلات بنیاد مسکن به مساحت ۲۵۹۴ مترمربع و احداث تعداد ۴۰ باب مدرسه، ۷۷ باب مسجد و ۴ واحد کلانتری تامین اعتبار شده است.

این مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیشرفت فیزیکی طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را که با مدیریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام است، ۹۷ درصد عنوان کرد.

 بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعداد خانوارهای دریافت کننده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر براساس سال بر اساس جدول زیر است:

پروژه‌های در دست اجرای مسکن محرومان (سفر مقام معظم رهبری به استانها)

ساخت مسکن حمایتی:

شامل پروژه احداث مسکن در قالب سفرهای مربوط به مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری، اعتبارات کمک به گروههای کم درآمد (کمک نیم درصد سود بانکها)، مسکن محرومین و حساب ۱۰۰ حضرت است.

وضعیت پروژه های حمایتی حوزه مسکن شهری عبارت است از:

انتهای پیام/ک

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar