سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۰۲۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷- ۴۲: ۱۰
آرین غلامی در بخش «بلیتز» این رقابت‌ها به عنوان نایب قهرمانی رسید و اوج حرکت جوان پخته‌ی ایرانی در روبرو نشدن با ورزشکار رژیم صهیونیستی بود که نشان داد آرین غلامی شطرنج زندگی و انسانیت و اعتقاد را بهتر از بازی روی صفحه شطرنج بلد است که بسیج دانش آموزی کشور به خاطر این حرکت انقلابی بیانیه ای را صادر کرد.

آرین غلامی شطرنج باز ۱۷ ساله کشورمان در رقابت‌های بین المللی ریلتون سوئد اولین نورم استاد بزرگی شطرنج را طی کرد و از لحاظ فنی در جایگاه یازدهم استاندارد و هم امتیاز با رده پنجم این رقابت‌ها شد.

غلامی در بخش «بلیتز» این رقابت‌ها به عنوان نایب قهرمانی رسید و اوج حرکت جوان پخته‌ی ایرانی در روبرو نشدن با ورزشکار رژیم صهیونیستی بود که نشان داد آرین غلامی شطرنج زندگی و انسانیت و اعتقاد را بهتر از بازی روی صفحه شطرنج بلد است.

او با انصراف از مبارزه با نماینده رژیم غاصب صهیونیستی مدال طلا و دلار‌ها را از دست داد تا مدال انسانیت و افتخار را بر گردن آویزد.

 

متن بیانیه بسیج دانش آموزی کشور به این شرح است

بسمه تعالی

فرزند بصیر، فهیم و عزیز ایران اسلامی؛ جناب آقای آرین غلامی

به پاس بصیرت، بزرگی و عزت نفست در عدم رویارویی با نماینده رژیم سفاک و کودک­کش صهیونیستی، سازمان بسیج دانش آموزی کشور بدینوسیله از حرکت پهلوانانه، ارزشمند و انقلابیت در عرصه ورزش قهرمانی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تقدیر و تشکر بعمل آورده و به جهانیان اعلام می دارد، آرین غلامی تنها یک نفر از میلیون ها دانش آموز و نوجوان تربیت شده در مکتب امام خمینی (ره) است که افتخار نسل چهارمی بودن این انقلاب را به دوش می کشند، اگر می بینید این نوجوان با ۱۶ سال سن و آن‌گونه که خود در بدو ورود به فرودگاه می‌گوید، به شخصه تصمیم می‌گیرد از هزاران دلار جایزه نقدی صرف نظر کند تا صدای مظلومیت یک ملت به جهانیان صادر شود، تنها و تنها نشان از بصیرت این نسل در بزنگاه ها و تبدیل عرصه های مختلف زندگی به میدان مبارزه با ظالم و عمق باور کودکان این سرزمین به سخن رهبر و مقتدای خود مبنی بر نابودی رژیم صهیونیستی تا کمتر از 25 سال دیگر است.

 

این تنها نمونه‌ای از جوانان معتقد ایران در دفاع از حقوق مردم فلسطین است و پیش از این بار‌ها و بار‌ها دلاور مردان ورزش ایران زمین قید مدال‌های دنیوی و دلار‌های بیشمار را زدند تا حرف ملت مظلوم فلسطین را به گوش جهان برسانند.

رقابت‌های برق آسیا در سوئد و بین هر دور از مسابقه زمان کمی برای مسابقه بعدی وجود دارد و آرین غلامی فقط چند دقیقه فرصت داشت که در مورد مبارزه با ورزشکار رژیم صهیونیستی تصمیم بگیرد و در آن زمان من به او دسترسی داشتم و این اقدام او کاملا خود جوش و با تصمیم شخصی این ورزشکار بود، البته در طول رقابت‌ها داوران و مسئولان قرعه کشی را طوری انجام می‌دهند که بعضی از تیم‌ها به هم نخورند، ولی در مراحل پایانی و برای کسب رتبه اول تا سوم این موضوع اجتناپ ناپذیر است و امکان اینکه هر ورزشکاری با قرعه‌ای خاص روبرو شود وجود دارد.

آرین در این رقابت‌ها جایزه نفر دوم را کسب کرد و به دلیل روبرو نشدن با ورزشکار رژیم غاصب صهیونیستی مقام اول را از دست داد و ما در جلسه‌ای که روز گذشته با داور زنی داشتیم پیرامون این موضوع حرف زدیم و قرار بر این شد که در روز قدس سال آینده توسط بسیج ورزشکاران از این ورزشکار تجلیل شود، اقدام آرین معنوی است و برای این اقدام هرگز عدد و رقم خاصی جوابگو نیست و آرین با تصمیم شخصی و بدون چشمداشت به تقدیر این اقدام را انجام داده و بزرگترین تقدیر از او اجر نهادن به کار پسندیده و انسانی اوست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar