سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۹۷۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷- ۲۳: ۱۳
سردار ملک خبرداد؛
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گلستان گفت:دفاع مقدس یک گنجینه است که باید برای نسل جوان بازگو شود لذا یکی از ماموریتهای ما جمع آوری خاطرات شهدا، جانبازان و خانواده های آنان، تاریخ شفاهی شهدا است.

به گزارش خبرگزاری بسیج گلستان به نقل از گلستان ما ، سردارعلی ملک شاهکوهی امروزدر گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به ماموریت های اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان گلستان اظهار کرد: این اداره کل تنها نماینده نماینده ستاد کل نیروهای مسلح است که ماموریت آن حفظ و ارزش های دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه هنوز دفاع مقدس حرف برای گفتن دارد، افزود: دفاع مقدس یک گنجینه است که باید برای نسل جوان بازگو شود لذا یکی از ماموریتهای ما جمع آوری خاطرات شهدا، جانبازان و خانواده های آنان، تاریخ شفاهی شهدا است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گلستان تصریح کرد: ماموریت دوم ما تهیه و تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان است که 260 متدخل برای آن در نظ رگرفته شده است و باید مقالاتی در آن گنجاده شود تا مرجعی برای آیندگان شود.

تدوین دانشنامه شهدای استان گلستان

وی ادامه داد:تاکنون 30 درصد از تدوین دانشنامه که طرحی 5 ساله است، انجام شده و مابقی نیز باید طی سه سال آینده به پایان برسد.در این راه نیازمند همکاری مسئولان و خانواده های شهدا و رزمندگان هستیم.

ملک شاهکوهی یکی از مهمترین ماموریت های این اداره کل را ساخت مکانی برای جمع آوری آثار شهدا در ادامه دو ماموریت بیان کردو گفت: ساخت و تکمیل مرکز فرهنگی با عنوان پارک موزه دفاع مقدس که بنا بر جلسه شورای هماهنگی ارزش های دفاع مقدس استان در تاریخ 8 آذر ماه امسال که در دفتر نماینده ولی فقیه استان برگزارشد تا پایان سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: ادامه ساخت این پارک موزه که با پیشرفت 30 درصدی همراه است از امروز طی جلسه ای با تفاهم با شهرداری گرگان و امضاءبا پیمانکار آغاز می شود.

image 2019 1 6 7 17 2 563 hVh

آغاز رسمی ادامه ساخت بهمن ماه امسال

این مقام مسئول آغاز رسمی ادامه ساخت را بهمن ماه امسال بیان کرد و گفت: این پروژه فرهنگی به مساحت یک هزار و600 متر در زیر بنایی حدود 17 هزار 170 متر در تپه نورالشهدا گرگان ساخته می شود. در این مرکز ، آثار شهدا و رزندگان، مرکز آموزش و تاریخ شفاهی هشت سال دفاع مقدس، شهدای انقلاب، مدافع حرم و امنیت پایدار نگهداری خواهد شد.

بزرگترین مرکز جذب گردشگر در استان

وی این مرکز فرهنگی را بزرگترین مرکز جذب گردشگر در استان ذکر کرد و افزود: این پروژه برای تکمیل و پایان کار به 15 میلیارد بودجه نیازمند است که از سه حوزه ملی، استانی و و اعتبارات عمومی و خیرین تامین خواهد شد.

ملک شاهکوهی شهدا را کارخانه انسان سازی خواند و افزود: ما همه روزه و یا درمناسبت ها شاهد حضور جوانان از هر قشری در تپه نورالشهدا هستیم.معتقدیم شهدا ظرفیت بزرگی برای جذب جوانان و تربیت نسل آینده هستند.

 

image 2019 1 6 7 16 52 257 5IR

پیش بینی تکمیل پارک موزه دفاع مقدس استان در برنامه های اعتباری سال 98

وی اذعان کرد: خوشبختانه تکمیل پارک موزه دفاع مقدس استان در برنامه های اعتباری سال 98استان پیش بینی شده و نویدبخش پای کارآمدن مسئولان است.

نیازمند ورود خیرین هستیم

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گلستان با بیان اینکه می خواهیم از وجود خیرین در این حوزه استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: کارگروه های مختلف دراین حوزه شکل گرفته است و بناست با اعلام شماره حساب از کارگروه های به نام همیاران ایثار که متشکل از خانواده های معظم شهداست رونمایی شود. عموم مردم می توانند در بحث خیرین مشارکت کنند.

وی به کارگروه خادمان شهدا اشاره کرد و گفت: افرادی که می خواهند جزء خادمین شهدا شوند باید در این حوزه نام نویسی کنند.

ملک شاهکوهی در ادامه درباره سایر برنامه های این اداره کل ، افزود: کمیته های عمرانی، آموزش و پژوهش، فرهنگی و فضای مجازی، دانشنامه، بنوان، روحنیون، مهندسی، تاریخ شفاهی و پیشکسوتان در این اداره کل فعالیت می کنند.

 

image 2019 1 6 7 16 51 964 tQz

شکل گیری انجمن واقفین حوزه دفاع مقدس

وی شکل گیری انجمن واقفین حوزه دفاع مقدس را نیازمند اطلاع رسانی دانست و تصریح کرد: امید داریم با کمک رسانه های استان افرادی که علاقه مند هستند ملک و سرمایه خود را وقف کنند در حوزه شهدا وقف کنند تا بتوان در آمد آن صرف امور شهدا شود.

تحویل آثار شهدا به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان جهت نگهداری

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گلستان همچنین بیان کرد: از رسانه ها می خواهیم برای تحویل دادن آثار شهدا که نزد خانواده ها و اقوامشان وجود دارد به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اطلاع رسانی کنند تا در این مرکز فرهنگی در کنار آثار سایر شهدا نگهداری شود .

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar