سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۹۰۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷- ۰۹: ۱۰
معاون بین الملل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها:
معاون بین الملل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها گفت: ایجاد شبکه ای منسجم و فعال با حضور اساتید مسلمان جهان ضرورت دارد.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج ؛ فؤاد ایزدی صبح دیروز در نشست هم‌اندیشی که با حضور ۱۵ استاد برجسته دانشگاههای کردستان عراق در مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها برگزار شد گفت: امروزه خوشبختانه در کشورهای مختلف جهان چه اسلامی و چه غیر اسلامی اساتید مسلمان و برجسته ما حضور فعال و پررنگی دارند.

وی افزود: تا به امروز تشکلی فعال به عنوان حلقه وصل کننده اساتید جهان به یکدیگر وجود نداشته که با راه اندازی مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها این اتفاق مهم رخ داد و امروز این مجمع در حوزههای مختلف علمی و پژوهشی در حال تلاش است تا حلقه­‌ی وصلی میان اساتید کشورهای مختلف جهان باشد.

معاون بین الملل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها در این نشست خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی در راستای تحقق هدف مهم مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها مبنی بر شناسایی و وصل شدن با اساتید کشورهای مختلف است.

دکتر هشیار یکی از اساتید مسلمان کردستان عراق در این نشست با تشکر از پذیرایی و میهمان نوازی گرم ایرانیان گفت: این گونه نشستها که سعی می کنند مجموعه ای از آراء و افکار مختلف را دور هم جمع کنند و در زمینه روابط بین الملل و حوزه های علمی بحث کنند بسیار ارزشمند و قابل ستایش است.

این استاد حقوق بین الملل با ارائه پیشنهاداتی همچون ایجاد کرسی‌های زبان فارسی در کردستان عراق و نوشتن تفاهم نامههایی در زمینه انتقال و تبادل تجربیات علمی و پژوهشی و همچنین برپایی نمایشگاههایی از دستاوردهای علمی در قالب مجلات علمی - پژوهشی؛ خواستار توسعه روابط دو جانبه در حوزه علم شد.

یکی دیگر از اساتید و پژوهشگران سلیمانیه عراق در این نشست گفت: ما خواستار روابط بیشتر هستیم که در این زمینه باید اساتید برجسته ایرانی در جهت دانش افزایی بصورت حضوری و غیر حضوری و به صورت الکترونیکی با دانشگاه‌های کردستان عراق در ارتباط باشند و همکاری کنند.

یک قاضی محاکم قضایی سلیمانیه عراق در این نشست با اشاره به اینکه ایران می تواند به عنوان نقطه مرکز توسعه روابط اساتید مسلمان جهان عمل کند گفت: ایران می تواند با دعوت از پژوهشگران و اساتید برجسته مسلمان سراسر جهان به خصوص کشورهای خاورمیانه به داخل کشور و برگزاری نشستهای هم اندیشی و علمی - پژوهشی از علم به عنوان حل کننده مشکلات و معضلات موجود در کشورهای مختلف استفاده کند و همچنین اساتید برتر جهان به عنوان اعضای ویژه مجمع اساتید مسلمان جهان با این مرکز در ارتباط باشند و فعالیت کنند.

یکی از اساتید زبان عربی در این نشست با بیان اینکه برای تبادلات آراء و افکار بین جوامع مختلف، مسئله زبان بسیار حائز اهمیت است عنوان کرد: اساتید سلیمانیه عراق خواستار ایجاد کرسیهای زبان فارسی و برگزاری دورههای زبان فارسی در ایران و یا کردستان عراق هستند و در مقابل می توانیم زبان عربی را آموزش دهیم.

وی ادامه داد: ازآنجاکه تاریخ قومی و سیاسی مشترکی بین ما و ایران وجود دارد و از این نظر به هیچ عنوان دو ملت ایران و کردستان عراق از هم جدا نخواهند شد بنابراین دعوت می کنیم به مباحث تاریخی و موارد مشترکی که بین این دو دولت وجود دارد توجه بیشتری شود چراکه وظیفه اساتید پژوهش در مسائل مختلف به خصوص این موارد است.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج؛ نشست هم اندیشی با جمعی از استادان دانشگاه‌های سلیمانیه با حضور ۱۵ استاد برجسته دانشگاه های سلیمانیه عراق دیروز در مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها برگزار شد.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar