سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۹۰۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷- ۴۷: ۱۱
حسین حیدرپور :
کارگاه یک روزه با عنوان آشنایی با وظایف استاد در دانشگاه ها با حضور اساتید بسیجی در سالن اجتماعات دانشگاه کوثر استان خراسان شمالی برگزار گردید.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج ، کارگاه یک روزه با عنوان آشنایی با وظایف استاد در دانشگاه ها با حضور اساتید بسیجی در سالن اجتماعات دانشگاه کوثر استان خراسان شمالی برگزار گردید.

در این نشست حسین حیدرپور مدرس دانشگاه‌های استان خراسان شمالی یاد دادن و یادگرفتن را از ماموریت های اصلی اساتید معرفی کرد و بیان کرد که چند درصد ماموریت اساتید با گفتن انجام می‌شود که پشتش فراموشی اتفاق می‌افتد. در حالیکه اگر صحبت‌ها با مصداق و معیار و آنچه از مباحث روز که مبتلا به هستیم بیان شود هرگز فراموش نخواهد شد.

وی گفت: سه کلید یادگیری که گفتن، نشان دادن ودرگیر کردن و فهماندن است را در غدیر شاهد بودیم که پیامبر برای مردم از این روش استفاده کرد، پیامبر خطبه خواند تا همه بشنوند و به این بسنده نکرد، بلکه مولا را کنار خویش فراخواند و دستش را بالا برد تا همه ببینند و نهایتا باز به این مساله بسنده نکرد، بلکه خیمه ای تشکیل داد و از همه بیعت گرفتند تا همه را درگیر کند تا بفهمند.

این استاد دانشگاه گفت: تدریس از چهار کلمه تفسیر (یعنی چگونه زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم و آنگونه که خدا می خواهد زندگی کنیم نه انگونه که در فضای مجازی به ما تعلیم می دهند)، تحلیل، ترغیب (باید دانشجو را در این راه ثابت قدم نگه داشت باید به او انگیزه داد) و تغییر رفتار( تا حالا اینگونه فکر می کرد حالا از این به بعد به گونه ای دیگرباید رفتار کند) تشکیل شده است.

وی در پایان گفت: وقتی استاد در مقابل مخاطبان خود قرار می‌گیرد  باید به عنوان یک شهروند و مصداق  آیه «انا بشر مثلکم یوحی الی»  کنار او قرار بگیرد.

منبع: روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خراسان شمالی

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar