سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۸۹۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷- ۴۵: ۱۲
مجیدی در نشست «قیام علیه سرمایه‌داری»
مجیدی در نشست «قیام علیه سرمایه‌داری؛ بررسی تحولات و اعتراضات مردم فرانسه علیه نظام سرمایه‌داری» گفت: باید منتظر گسترش این حرکت جلیقه زردها در جهان باشیم که البته جلیقه قرمزها در تونس و بروکسل هم مهر تأییدی بر این موضوع است.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج و به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا مجیدی نماینده اسبق ایران در سازمان ملل در نشست «قیام علیه سرمایه‌داری؛ بررسی تحولات و اعتراضات مردم فرانسه علیه نظام سرمایه‌داری» در دانشگاه تهران گفت: جنبش ۱۹۶۸ دانشجویی فرانسه در مرزهای این کشور باقی نماند و گسترش یافت، امروز باید منتظر گسترش این حرکت جلیقه زردها در جهان باشیم که البته جلیقه قرمزها در تونس و بروکسل هم مهر تأییدی بر این موضوع است.

وی خاطرنشان کرد: ۸۵ هزار نیروی پلیس در شانزه‌لیزه و خیابان‌های اطراف جوّ شدید امنیتی ایجاد می‌کنند که وحشتناک است و اصلاً با برخوردهایی که غالباً در کشورهای دیگر رخ می‌دهد، قابل مقایسه نیست .

مجیدی فرانسه را مهد انقلاب در جهان دانست و تأکید کرد: امروز موجی که شکل گرفته ضد آمریکایی، ضد سرمایه‌داری و ضد شرکت‌های خاص است و این موج گسترش یافته و پدیده‌های عظیم‌تری ایجاد می‌کند.

وی افزود : کشیده‌شدن وضعیت فعلی فرانسه به جهان، در تقابلاتی که امروز در حوزه تجارت مشاهده می‌کنیم به‌وجود آوردن یک جنگ جهانی است. به‌طوری‌که هم‌اکنون حرکت‌های مشابه جلیقه‌زردها را در تونس توسط جلیقه‌قرمزها و حتی عراق مشاهده می‌کنیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar