سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۸۹۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷- ۱۰: ۱۱
سلگی در نشست «قیام علیه سرمایه‌داری»
نشست «قیام علیه سرمایه‌داری؛ بررسی تحولات و اعتراضات مردم فرانسه علیه نظام سرمایه‌داری» به همت بسیج اساتیدتهران بزرگ در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج ، نشست «قیام علیه سرمایه‌داری؛ بررسی تحولات و اعتراضات مردم فرانسه علیه نظام سرمایه‌داری» به همت بسیج اساتید تهران بزرگ در دانشگاه تهران برگزار شد.

 روح‌الله سلگی معاون سیاسی بسیج اساتید تهران بزرگ در این مراسم گفت: نظام لیبرال سرمایه داری تبدیل به استبدادِ بی رحمی شده است که ناخواسته دنیا را به سمت عدالتخواهی سوق می دهد.

سلگی تصریح کرد: پدیده جلیقه زردها فقط در فرانسه که نمادِ یک کشور انقلابی در قلب اروپاست اتفاق نیفتاده و به زودی شاهد موج عدالتخواهی در بسیاری از نقاط جهان خواهیم بود.

این استاد دانشگاه اظهار داشت:اگر اندکی از این برخوردها در یک کشوری مستقل از اردوگاه غرب اتفاق می افتاد به سرعت با چماقِ دموکراسی و حقوق بشر مورد آماج حملات شیپورهای تبلیغاتی خویش قرار می گرفت. سال گذشته آقای دریان وزیر خارجه فرانسه در حمایت از اغتشاشگران ، سفرش را به تهران لغو کرد.


انتظار ما از رسانه ها و جریانات سیاسی و دولتی ، واکنش به ذبح کردن حقوق بشر در فرانسه است. برخوردهایی که پلیس فرانسه با منتقدین و معترضین سیاست‌های سرمایه داری دارد یادآور شوالیه‌های اشرافی قرون وسطی است امروز با ابزارهای سُنتی و صنعتی سوار بر اسب و سوار بر تانک بر مردم می‌تازند.

معاون سیاسی بسیج اساتید تهران بزرگ تاکید کرد: در شرایطی که ماهیت پوچ غرب در خصوص ادعای رعایت حقوق بشر بر عالمیان عیان شده است و مورد استهزاء همه آزادگان عالم قرار گرفته شده‌اند استاد لیبرال ما در دانشگاه تهران توییت می‌زند که ما باید حقوق بشر را از فرانسویان بیاموزیم.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar