سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۷۲۱۰۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷- ۴۵: ۱۰
در آستانه هفته پدافند غیر عامل :
نشست هماهنگی کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی پدافند غیر عامل به منظور برنامه ریزی برگزاری مانور پدافند غیر عامل در مدارس استان کردستان برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، این نشست با حضور معاون مدیرکل سازمان پدافندغیرعامل استانداری، اعضای کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی پدافند غیر عامل و نمایندگان نهاد ها و سازمان ها در سالن جلسات اداره کل برگزار شد . رشیدپور معاون مدیرکل سازمان پدافند غیرعامل استانداری کردستان در این نشست با تبریک هفته پدافند غیرعامل، از تشکیل 11 کارگروه پدافند غیرعامل در استانداری خبر داد و گفت: کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی یکی از کارگروه های با اهمیت است. رشیدپور فرهنگ سازی موضوع پدافند غیرعامل در بین مردم را بسیار مهم دانست و گفت: پیگیری موضوع پدافند غیرعامل توسط فرمانده کل قوا و تاکید بر اجرایی شدن آن، بیانگر اهمیت این موضوع در زندگی امروز مردم است . وی از اعضای کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی پدافند غیرعامل خواست با وارد کردن مسئله پدافند غیرعامل به خانه ها و با فراهم نمودن زیرساخت و فرهنگ سازی موضوع میزان آسیب ها را به حداقل رساند. رشیدپور در پایان از اعضای کارگروه خواست برای فرهنگ سازی و تحکیم زیر ساخت ها، برنامه های مختلفی در هفته پدافند غیرعامل اجرا کنند و این مسئله را با زبانی ساده و قابل فهم برای مردم تشریح و تبیین کنند. منوچهر مخدمی رئیس اداره حراست آموزش و پرورش کردستان نیز در ابتدای این نشست با بیان اینکه هشتم لغایت پانزدهم آبان ماه، به عنوان هفته پدافند غیر عامل نام گذاری شده است؛ یکی از برنامه های شاخص این هفته را برگزاری مانور سراسری پدافند غیر عامل در مدارس استان توسط کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی و با مسئولیت آموزش و پرورش و همکاری سایر اعضای کارگروه و ادارات و دستگاه ها ذکر کرد . مخدومی از برگزاری مراسم نمادین مانور پدافند غیرعامل با حضور مسئولین استانی در روز چهارشنبه 9 آبان ماه 97 در دبیرستان نمونه دولتی ابرار ناحیه دو سنندج خبرداد و گفت: این برنامه فرهنگی با همکاری ادارات و سازمان ها و با مشارکت دانش آموزان و با شعار «پدافند غیرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی » برگزار می شود . رئیس اداره حراست آموزش و پرورش کردستان هدف از برگزاری این نشست را هماهنگی برای برگزاری برنامه های هفته پدافند غیر عامل و مانور سراسری در مدارس استان عنوان کرد و با بیان اینکه وظیفه اصلی کارگروه آگاهی بخشی و آگاه سازی پدافند غیرعامل است؛ گفت: تمامی دستگاه های اجرایی باید از ظرفیت ها و پتانسیل های در اختیار جهت نهادینه کردن این امر مهم استفاده کنند. وی در ادامه به تشریح برنامه های کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی پدافند غیر عامل در سال 97 پرداخت و اجرای برنامه های فرهنگی چون انشانویسی، نقاشی، روزنامه دیواری و عکاسی در بین دانش آموزان، حضور مسئولین کارگروه های 11 گانه پدافندغیرعامل در 12 مدرسه نواحی یک و دو سنندج و بیان مطالبی در خصوص پدافند غیرعامل برای دانش آموزان را از اهم این برنامه ها عنوان کرد. در ادامه نمایندگان ادارات و نهاد های عضو کارگروه به بیان برنامه های دستگاه مربوطه پرداخته و آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت در اجرای برنامه ها اعلام کردند و پیرامون نحوه برگزاری مانور پدافند غیر عامل بحث و تبادل نظر شد .

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar