سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۶۸۳۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷- ۵۹: ۱۵
رئیس اداره گذرنامه و روادید عنوان کرد: در همه جای دنیا حداقل اعتبار پاسپورت برای ویزا باید ۶ ماه باشد و طبیعتا اتباع جمهوری اسلامی ایران نیز باید حداقل شش ماه تا پایان اعتبار گذرنامه شان باقی مانده باشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، مجتبی کریمی رئیس اداره گذرنامه و روادید در بخش خبری رادیو اربعین در پاسخ به این سوال که اعتبار گذرنامه برای دریافت ویزا باید چقدر باشد، عنوان کرد: در همه جای دنیا حداقل اعتبار پاسپورت برای ویزا باید ۶ ماه باشد و طبیعتا اتباع جمهوری اسلامی ایران نیز باید حداقل شش ماه تا پایان اعتبار گذرنامه شان باقی مانده باشد.

وی در ادامه درباره پرداخت عوارض برای اربعین اظهار داشت: ظاهرا نیروی انتظامی افرادی که می‌خواهند برای اربعین از کشور خارج شوند را از پرداخت عوارض خروج معاف کرده است.

رئیس اداره گذرنامه و روادید درباره زمان دریافت گذرنامه گفت: افراد از هر شهر و دیاری باشند، در طول سه روز گذرنامه شان صادر می‌شود.

کریمی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دریافت گذرنامه با کارت معاف خدمت موقت وجود دارد، عنوان کرد: نیروی انتظامی پس از استعلام از سامانه نظام وظیفه، نسبت به صادر کردن گذرنامه اقدام می‌کند.

وی درباره افرادی که لازم است گذرنامه دریافت کنند، اظهار داشت: برای بچه‌هایی که حتی یک ساعت از تولدشان گذشته است هم باید گذرنامه دریافت کنند و بنابراین همه افراد باید حتما گذرنامه داشته باشند. همچنین قیمت ویزا برای همه افراد با هر سنی یکسان است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar