‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۳۷۴۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷- ۱۸: ۱۸
به گزارش خبرگزاری بسیج از اشکذر:شهیدعباس دهقانی اشکذری،فرزندعلی اکبر اول خردادسال ۱۳۴۶ در اشکذر به دنیا آمدتحصیلات خودراتامقطع دوم دبیرستان ادامه داد درخرداد ۱۳۶۳ش به عضویّت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و ۴۴ماه درجبهه حضور یافت ۲۳خرداد۱۳۶۷در عملیّات بیت المقدس ودر منطقه شاخ شمیران به شهادت رسیدپیکرش پس ازهفت سال در۱۵آبان ۱۳۷۴ پیدا و پس ازتشییع درروضنه الشهدای اشکذربه خاک سپرده شد.
ازجمله مسئولیتهای وی عبارتند از: مسئول تبلیغات بسیج اشکذر؛مسئول آموزش نظامی بسیج اشکذر؛فرماندهی گروهان؛جانشین گردان می باشد.
خاطره ای از شهید
عباس مجروح شده بود با یک ماشین به اشکذر آمد. پهلویش بر اثر اصابت ترکش به اندازه یک سکه ی پنج تومانی سوراخ شده بود و در این مدت در یکی از بیمارستان ها بستری شده بود.
ازدحام جمعیت جلو منزل آنها راه ماشین را بند آورده بود. برایش قربانی کردند. عباس وقتی ازدحام جمعیت و قربانی کردن را دیده بود، با حالت ناراحتی گفته بود، که چرا برای من این کار ها را می کنید؟ خوب بود به جای اینکه برای من گوسفند قربانی کنید آن را به جبهه ها هدیه می کردید.(از خاطرات نزدیکان شهید )
منابع:گروه بنیاد شهید،پژوهش میدانی،زندگینامۀعباس دهقان اشکذر،مورخ۳خرداد۱۳۸۱ش،بنیاد ریحانه، س۴۳۳۴
عکس ها اینستاگرام سید حسین خاتمی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar