سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۲۹۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷- ۳۳: ۰۹
سلام بر ابراهیم؛
تربیت کردن ابراهیم به‌صورت غیرمستقیم بود. مثلاً هربار که با هم بودیم و یک فقیر می‌دید، پول را به من می‌داد تا به فقیر بدهم. اینطوری خودش گرفتار ریا نمی‌شد و به ما هم درس برخورد با فقیر می‌داد.
 

به گزارش خبرگزاری بسیج، پهلوان بسیجی «ابراهیم هادی» از بنیانگذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب است. بُرش‌هایی از زندگی این قهرمان غریب کشورمان را که در کتاب «سلام بر ابراهیم ۲» گردآوری شده است، منتشر می‌کنیم.

غذا

«مهدی حسن قمی» از کوچکترین دوستان ابراهیم می‌گفت: تربیت کردن ابراهیم به‌صورت غیرمستقیم بود. مثلاً هربار که با هم بودیم و یک فقیر می‌دید، پول را به من می‌داد تا به فقیر بدهم. اینطوری خودش گرفتار ریا نمی‌شد و به ما هم درس برخورد با فقیر می‌داد.

یادم هست ابراهیم به ساندویچ الویه علاقه داشت. اما هرجایی برای ساندویچ نمی‌رفت. یک ساندویچ‌فروشی در ۱۷ شهریور بود که به فروشنده‌اش آقاشیخ می‌گفتند. یعنی آدم مقدس و مسجدی بود. ابراهیم همیشه پیش او می‌رفت. حساب دفتری پیش او داشت. می‌دانست توی الویه؛ کالباس نمی‌ریزد و فقط از مرغ استفاده می‌کند. ابراهیم سوسیس و همبرگر و ... هرگز استفاده نمی‌کرد.

اینگونه به ما درس تربیتی می‌داد که هرچیزی نخوریم و هرجایی برای غذا نرویم. می‌دانست که این فروشنده به حلال و حرام خیلی دقت دارد. برای همین آنجا می‌رفت. چرا که قرآن دستور می‌دهد: انسان به غذایی که می‌خورد توجه داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar