سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۲۹۰۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷- ۱۱: ۱۰
رئیس سازمان اوقاف:
رئیس سازمان اوقاف با تأکید بر تربیت حافظان قرآنی گفت: اگر روحیه معرفتی و بصیرتی در زمینه ترویج قرآن باشد به فرموده رهبر معظم انقلاب عمل قرآنی نیز در جامعه حاکم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج،  دومین نشست ستاد حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر تربیت حافظان قرآنی و اهتمام بیش از پیش بر این مسأله، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کار قرآنی کنیم باید با روحیه معرفتی و بصیرتی باشد و این روحیه به همراه حفظ قرآن در حافظان قرآنی ایجاد شود.

وی افزود: اگر روحیه معرفتی و بصیرتی در زمینه ترویج قرآن باشد به فرموده رهبر معظم انقلاب عمل قرآنی نیز در جامعه حاکم خواهد شد و عمل قرآنی جامعه را قرآنی خواهد کرد.

مشخص شدن فعالیتهای استانهای موفق و کمتر موفق با اعداد و ارقام و معرفی و تقدیر از استانهای موفق و همینطور مطالبه‌گری از استانهای کم تر موفق و تشویق آنها به اهتمام بیشتر به مسئله حفظ قرآن از دیگر مطالبی بود که نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه به آنها اشاره کرد.

این جلسه با هدف تصمیم‌گیریهای کلان در زمینه حفظ قرآن کریم، ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در ستاد حفظ و ارائه گزارشی از هماهنگیهای ستادی بین معاونتهای سازمان اوقاف در عرصه تعاملات بیشتر برای حفظ قرآن برگزار شد.

ایجاد هماهنگی بین معاونت های سازمان اوقاف و امور خیریه و بسیج شدن برای حرکت جامع در زمینه حفظ قرآن در کشور، بررسی سامانه جامع حفظ قرآن، طراحی، محتوای سامانه و خریداری آن و ضرورت اهتمام بیشتر به مسأله حفظ قرآن کریم و در اولویت قرار دادن این مسأله از دیگر اهداف برگزاری این جلسه بود.

در این جلسه  همچنین حجت‌الاسلام علی قاسمی؛ دبیر ستاد مرکزی حفظ قرآن به ارائه گزارشی از فعالیت های این ستاد در زمینه برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برای اهداف آینده، آموزش های حضوری، تعاملات با ستادهای آموزشی حفظ قرآن در کشور، تربیت قاریان قرآن و دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن پرداخت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: