سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۲۲۴۳
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷- ۲۱: ۱۶
موسس نخستین مدرسه سرمایه گذاری شهری خبر داد؛
موسس نخستین مدرسه سرمایه گذاری و پدر سرمایه گذاری شهری ایران گفت: با اعلام آمادگی دوازده شرکت خارجی دیگر، تعداد شرکت های خارجی که در اولین تور سرمایه گذاری حضور خواهند یافت، به 50 شرکت رسید.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت شهری،  داود ندیم با اعلام اینکه، اولین تور سرمایه گذاری حوزه عمران شهری کشوراز 10 تا 30 تیرماه سالجاری در شهرهای مختلف کشورمان حضور پیدا کرده و با شهرداران این شهرها جلسات مختلفی برگزار می کنند، افزود: در راستای معرفی فرصت های سرمایه گذاری شهری برای شرکت های خارجی، اولین تور سرمایه گذاری خارجی توسط یک شرکت بخش خصوصی و با همکاری ادارات ذیربط سازماندهی شده و بزودی وارد کشورمان خواهد شد.
وی ادامه داد: این شرکت ها در زمینه مدیریت پسماند ،حمل و نقل شهری شامل ناوگان شهری، مترو، تراموا، بروزرسانی امکانات و ماشین آلات شهری، احداث مراکز تفریحی، شهربازی، تله کابین، احداث مراکز گردشگری، احداث و تجهیز مراکز تجاری، انرژی های نو و پاک، احداث مراکز اقامتی و هتل، احداث مجتمع های مسکونی، نوسازی بافت فرسوده، ترمیم خانه های قدیمی، فاینانس، تامین مالی و ... فعالیت می کنند.
دکتر ندیم خاطر نشان کرد: اسامی شرکت های خارجی که در این تور خواهند بود به همراه تخصص و زمینه کاری شان در وب سایت مدرسه سرمایه گذاری تحت آدرس: www.nadimiran.ir,و کانال تلگرامی این موسسه به آدرس @madrese_sarmayegozari انتشار و بروز رسانی می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در اجرای پروژه های شهری گفت: جذب سرمایه های بخش خصوصی و سرمایه های خارجی برای اجرای پروژه های شهرداری ها از روش های معتبر تامین منابع مالی در حوزه مدیریت شهری محسوب می شود که بدون تردید می تواند منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه ها وطرح های شهرداری ها که نسبت به گذشته متنوع تر و حجم آن هم بیشتر است تامین نماید.ضمن اینکه به دلیل گسترش شهرنشینی و به تبع آن افزایش فعالیت های شهرداری ها و ضرورت ایجاد زیرساخت های شهری در موضوعات مختلف؛ اداره شهر با اعتبارات دولتی و عوارض که میزان آنها محدود است ، امکان پذیر نمی باشد.
موسس اولین مدرسه سرمایه گذاری و پدر سرمایه گذاری شهری ایران ادامه داد: باید توجه داشت در کنار امنيت سرمايه گذاری که آن را مهمترين آيتم براي سرمايه گذار می دانند، موارد دیگری نیز وجود دارد که بر تصمیم سرمایه گذار برای سرمایه گذاری تأثیر می گذارد. موضوع امنیت سرمایه گذاری به نسبت شهر و مناطق کشور متفاوت و دارای بازده و زمان برگشت سرمایه متفاوتی می باشد که سرمایه گذار با در نظر گرفتن شرایط خود نسبت به آن تصمیم گیری و اقدام می نماید.این در حالیست که به لطف نظام جمهوری اسلامی در سراسر کشور تا حد قابل قبولی امنیت و نیز نظام اقتصادی یکپارچه حاکم شده است. که در نتیجه سرمایه گذار با شرایط و موارد مشابه فرصت های سرمایه گذاری در شهرهای مختلف مواجه می شود. در این زمان است که آیتم های دیگر جهت انتخاب محل سرمایه گذاری برای سرمایه گذار به میدان می آید و انگیزه آن ها را جهت سرمایه گذاری در شهری خاص ترغیب می نماید.
 ندیم بیان کرد: جذب سرمایه گذاران خارجی نیازمند احیای اعتماد فی مابین دولتمردان و بخش خصوصی و همچنین ایجاد زمینه های لازم از جمله حمایت دولت برای سرمایه گذاران در داخل کشور می باشد تا آنان بتوانند با اعتماد کامل به بازار ایران نسبت به نقل و انتقال سرمایه خویش در این بازار اقدام کنند.
وی همچنین افزود :برگزاری اولین تور سرمایه گذاری حوزه عمران شهری کشور و حضور مدیران شرکتهای اروپایی در شهرهای ایران ، پیش درآمدی برای برگزاری تالار مذاکرات سرمایه گذاری اجلاس جهانی شهرداران(اواخر آبان ۱۳۹۷ – تهران – برج میلاد ) خواهد بود.
وی در خاتمه سخنان خود خاطر نشان کرد: تاکنون بیست شهر از شهرهای مهم کشورمان برای حضور در اولین تور سرمایه گذاری حوزه عمران شهری کشور اعلام آمادگی کرده انداما بدلیل محدودیت زمانی فقط امکان اعطای میزبانی برای ده شهر وجود خواهد داشت و فعلا حضور شهرهای تهران، اهواز، کرمانشاه، کرمان و بجنورد قطعی شده و بقیه شهرها نیز پروسه لازم را طی می کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar