سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۱۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷- ۴۲: ۰۰
همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر؛
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری جشنواره استانی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با عنوان «راه و چاه» همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، محمد محمدپور گفت: امروزه یکی از آسیب های اجتماعی مهم در کشور ما، اعتیاد و تاثیر مخرب آن بر آحاد افراد جامعه مخصوصاً جوانان و نوجوانان است و بر همین اساس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در راستای وظایف خود در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و با استفاده از زبان تاثیرگذار هنر، اولین جشنواره فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد با عنوان «راه و چاه» را با همکاری دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، کانون فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان‌شرقی و انجمن های فرهنگی و هنری استان برگزار می‌کند.

وی، هدف از برگزاری این جشنواره را تبیین جایگاه فرهنگ و هنر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی،‌ تبیین نقش و جایگاه اصحاب فرهنگ و هنر در اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد و حساس کردن افراد جامعه نسبت به مسئله اعتیاد اعلام کرد.

محمدپور، با اشاره به شرایط و مقررات عمومی جشنواره ادامه داد: این جشنواره در شش رشته شامل فیلم کوتاه، عکس، کاریکاتور، نقاشی، شعر (در ٢ بخش ترکی و فارسی) و موسیقی (در ٤ بخش عاشقی، آذربایجانی، ایرانی، روز) برگزار می‌شود.

وی افزود: در بخش عکاسی هر عکاس می‌تواند ١٠ قطعه تک عکس مرتبط با موضوع جشنواره در قالب CD به دبیرخانه ارسال کند و به هر اثر پذیرفته شده در بخش مسابقه یک میلیون ریال به عنوان حق التالیف (به غیر از آثار برگزیده) به همراه گواهی شرکت به صاحبان آثار اهداء خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،‌ اضافه کرد: در بخش شعر آثار در دو بخش ترکی و فارسی پذیرفته می‌شود و آثار ارسالی باید در دیگر جشنواره شرکت نکرده باشند.

وی با بیان اینکه در بخش نقاشی هر هنرمند می‌تواند سه اثر تولیدی ارائه کند، گفت: تکنیک ارائه آثار آزاد بوده و در بخش فیلم نیز، علاقمندان این بخش می‌توانند آثار خود را در قالب داستانی، مستند و پویانمایی به صورت MPEG٤-H٢٦٤یا MOV ارائه کنند و هر فیلمساز می‌تواند سه اثر تولیدی خود را ارسال کند.

این مقام مسئول، اظهار کرد: در بخش کاریکاتور هر هنرمند می‌تواند پنج اثر ارائه کند و در بخش موسیقی نیز سبک اثر آزاد بوده و آثار باید بر روی لوح فشرده با فرمت ٣٢٠KH-mp٣ ارائه شود و درج عوامل اثر اعم از شاعر، آهنگساز و خواننده الزامی است.

براساس این گزارش هنرمندان می‌توانند آثار بخش فیلم کوتاه خود را به نشانی بلوار استاد شهریار، اول سربالایی ولیعصر، مجتمع فرهنگی و سینمایی ٢٢ بهمن تبریز، انجمن سینمای جوان دفتر تبریز با شماره تماس ٣٣٢٨٣٣٥١ و ٣٣٢٨٣٣٥٠ تحویل دهند.

نشانی دبیرخانه بخش عکاسی، نیز همان آدرس فوق بوده و علاقمندان می‌توانند با شماره ٣٣٢٨٠١٢٤ تماس برقرار کنند.

نشانی دبیرخانه بخش شعر، تبریز، بلوار ٢٩ بهمن، مجتمع فرهنگی و هنری ٢٩ بهمن تبریز، طبقه اول ،دفتر انجمن ادبی تبریز تلفاکس ٣٣٢٩١٨٢٧ پست الکترونیکی: Tabrizadab@gmail.ir است.

نشانی دبیرخانه بخش نقاشی، تبریز، خیابان امام خمینی، جنب کوچه کلانتر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی، طبقه سوم، اتاق ٤١٤ شماره تماس ٣٣٣٥٢٢٨١ داخلی ٤٣٢ است.

نشانی دبیرخانه بخش کاریکاتور، تبریز، باغ فجر روبروی هنرستان وحدت، خانه هنر تبریز، انجمن کارتون تبریز، شماره تماس ٣٢٨٤٣٠٩٤ پست الکترونیکی:INFO@TABRIZCARTOONS.COM است.

نشانی دبیرخانه بخش موسیقی عاشقی، تبریز، بلوار استاد شهریار، اول سربالایی ولیعصر، مجتمع فرهنگی و سینمایی ٢٢ بهمن تبریز،دفتر انجمن فرهنگی و هنری عاشقلار شماره تماس ٠٤١٣٣٢٨٦٩٨٤-٠٩١٤٤١١٥٩٢٩ است.

نشانی دبیرخانه بخش موسیقی آذربایجانی و سنتی، تبریز، بلوار ٢٩ بهمن، مجتمع فرهنگی و هنری ٢٩ بهمن تبریز ،طبقه دوم ،دفتر انجمن موسیقی آذربایجان‌شرقی شماره تماس٠٤١٣٣٢٩٧٣٢١-٠٩٣٩٩٠٩٤١٣١ است.

نشانی دبیرخانه مرکزی جشنواره، تبریز خیابان امام، نرسیده به چهارراه آبرسان ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، طبقه سوم - اداره امور سینمایی و سمعی و بصری شماره تماس ٣٣٣٥٢٢٨١ داخلی ٤٢٥ است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar