سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۱۹۳۸۱
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷- ۰۳: ۱۸
شرکت سرمایه گذاری بانک مسکن اعلام کرد:
بانک مسکن از تمدید زمان مشخص شده برای اعطای تسهیلات فروش اقساطی تدریجی آپارتمان‌های شرکت سرمایه‌گذاری مسکن در سال ۹۷ خبر داد.
 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از  پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بر اساس مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن، مدت زمان اقدام برای اعطای تسهیلات فروش اقساطی تدریجی خرید و واگذاری سهم‌الشرکه در واحدهای احداثی شرکت سرمایه گذاری مسکن تا پایان اسفند 97 تمدید شد.پیش از این و بر اساس نامه‌های عمومی بانک مسکن اعطای تسهیلات فروش اقساطی تدریجی خرید و واگذاری سهم‌الشرکه واحدهای احداثی از سوی این شرکت برای مدت محدودی پیش‌بینی و تا پایان سال 96 تعیین شده بود که با مصوبه جدید هیئت مدیره بانک مسکن این زمان تا پایان سال 97 تمدید شد.

بر مبنای مسیر ایجاد شده برای تسهیل شرایط دسترسی متقاضیان خرید این واحدهای مسکونی، امکان فروش اقساطی واحدهای ساخته شده از سوی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن به صورت تدریجی تا زمان آماده شدن اسناد این واحدها فراهم شده است،در واقع بانک عامل بخش مسکن برای تسهیل شرایط فروش اقساطی این واحدها این امکان را ایجاد کرده است که قبل از آماده شدن اسناد مالکیت تک برگی واحدها نیز امکان فروش اقساطی فراهم شود.

این در حالی است که نه تنها در مقررات بانک مسکن بلکه بر اساس مقررات و قوانین بانکی در خصوص اعطای تسهیلات مسکن،یکی از مهمترین مدارک برای دریافت تسهیلات مسکن از همه بانک‌ها،سند مالکیت است و نه تنها خریداران برای دسترسی به تسهیلات خرید مسکن باید سند مالکیت در اختیار داشته باشند بلکه سازندگان نیز در زمان فروش اقساطی و انتقال تسهیلات ساخت به خریداران باید حتما سند مالکیت واحد مسکونی را دریافت کرده و آن را به بانک ارائه کنند.

هیئت مدیره بانک مسکن با این مصوبه،امکان دسترسی خریداران واحدهای ساخته شده از سوی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن به تسهیلات فروش اقساطی، قبل از آماده شدن سند را فراهم کرده است؛این در حالی است که در این مصوبه تاکید شده است به موازات اقدام برای پرداخت تسهیلات فروش اقساطی به این واحدها حتما باید پیگیری‌های لازم برای تهیه و ارائه اسناد مالکیت تک‌برگی و ترهین واحدهایی که به هر دلیل تاکنون در رهن بانک قرار نگرفته‌اند نیز صورت بگیرد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar