سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۱۷۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷- ۰۸: ۰۸
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه:
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه در کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر این ناحیه گفت: ترویج فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیازمند عزم جدی و مشارکت همه جانبه مردم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام رحیم علی طالعی افزود: یکی از نیازهای ضروری امروز جامعه ترویج فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر  است.

وی راهکار ترویج امر به معروف و نهی از منکر  در جامعه را ایجاد خودباوری در بین مردم بر شمرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر جایکاهی والاتر از جهاد دارد .

حجت الاسلام طالعی با بیان اینکه گسترش فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر به قشر و ادارات خاصی محدود نمی شود، اظهارداشت: آحاد جامعه در هر جایگاه ،زمان و مکانی موظف و مسئول اجرای این فریضه مهم هستند.

 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه ادامه داد: اگر این فریضه مهم  و واجب فراموش شده در جامعه نهادینه شود کاهش گناه، بزهکاری و ناهنجاری های اجتماعی را در پی دارد.

وی اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر نه تنها مشکلات  اجتماعی را رفع می کند بلکه  در کنار آن مشکلات علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را نیز از بین می برد.

وی شناخت و آگاهی از معروف و منکر را بسیار مهم دانست و گفت: تشخیص آن دقت فوق العاده ای می خواهد و اگر در این مسیر به وظیفه خود با حساسیت و ظرافت بیشتری  عمل نکنیم آسیب جدی دیده و نتیجه عکس می گیریم.

حجت الاسلام طالعی در بخش دیگر سخنان خود امربه معروف و نهی از منکر را یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپاداشتن همه فرایض اسلامی بیان کرد و افزود: شناخت دقیق امربه معروف و نهی از منکر و انجام صحیح این تکلیف الهی می تواند تضمین کننده حقوق و آزادی های فردی هم باشد.

وی  افزود: اگر ما در فریضه امر به معروف و نهی از منکر درست به وظیفه خود عمل کنیم همه توطئه های دشمنان نقش بر آب خواهد بود و در سرنوشت ما ذره ای تاثیر نخواهد داشت.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه تذکر زبانی، قلبی و عملی را از مراتب امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و گفت: اجراي عملی امر به معروف و نهی از منکر در صورت نیاز به برخورد فیزیکی از وظایف حکومت اسلامی است که در غیر این صورت بی نظمی اجتماعی ایجاد می شود.

وی به اثار معنوی و اعتقادی امر به معروف و نهی از منکر اشاره و خاطرنشان کرد: در جامعه اي که به امر به معروف و نهی از منکر اهمیت داده می شود آگاهی مردم نسبت به معروف ها و منکرها از آگاهی هاي سطحی و جزیی به آگاه هایی عمیق و جامع ارتقا می یابد چنین جامعه اي نسبت به باورهاي اصیل واکسینه شده و از امنیت اعتقادي  بیشتری برخوردار می شود.

وی ادامه داد: اگر جامعه اي بخواهد اخلاق و ارزش هاي آن جامعه ماندگار باشد و دچار زوال و نابودي نگردد بهترین و مؤثرترین وسیله پاسداري از آن، امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام طالعی اضافه کرد: در جامعه ای که منکر فراگیر باشد و اکثریت مردم آن  جامعه به فساد دچار شوند قطعا مسئولین آن جامعه نیز فاسد می شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar