سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۱۶۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷- ۳۸: ۰۸
امام جمعه شهرکرد:
نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال وبختیاری گفت:اروپا منافع خودش را در ارتباط با آمریکا می بیند نه در ارتباط با ایران.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛حجت الاسلام و المسلمین نکونام، نماینده ولی فقیه در استان، در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، گفت: خوشبختانه ستاد امر به معروف تا حدودی نقش خودش را ایفا می کند و احساس می کنم بد نیست و نقش های قابل توجهی دارند ایفا می کنند که لازم است حتما این گسترش پیدا بکند و فعالیت ستاد در جای جای استان بیشتر محسوس و ملموس بشود.

 امام جمعه شهرکرد افزود: ستاد باید همه جا خودش را نشان دهد به عنوان کسی که می خواهد کمک کند تا فضای استان یک فضای سالم تمام عیار بشود و معروف ها روز به روز گسترش پیدا بکند و منکر روز به روز رنگ ببازد و طبیعی است که کار ستاد هم همین است.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام ادامه داد: درست است که ما در سیاست گذاری ها می نشینیم و برنامه می دهیم ولی بالاخره طلایه داران هستند و وظایفی بر عهده شان است که اخیرا آنچه به عنوان وظایف و دستورالعمل و آیین نامه برای ستاد تصویب شده است انصافا آیین نامه خوبی است و دست ستاد برای اینکه بتواند معروف ها را به خوبی گسترش بدهد و منکر را به خوبی باهاش مقابله کند خیلی باز است و همه دستگاه ها موظف هستند بر اساس قانون با ستاد همکاری کنند لذا انتظار است ستاد در دستگاه ها جایگاه خودش را بیشتر پیدا بکند و همکاری با ستاد بیشتر بشود.

 نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: طلایه داران جز عزیزانی هستند که در ستاد همکاری می کنند و این ها باید مقداری حمایت، تشویق و تقویت بشوند و احساس بکنند که اگر نقشی می آفرینند، نقش آفرینی شان دیده می شود و اگر جایی هم ضعفی وجود دارد و یا نیازمند حمایت است حتما کمک می شود و احساس بی پناهی نکنند زیرا اگر این طلایه داران ما که در عرصه و در میدان هستند احساس بی پناهی بکنند طبیعی است نمی توانند نقش خودشان را ایفا بکنند لذا حتما این ها برای کارهایشان دلگرم باشند.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام تصریح کرد: راجع به مسئله فضاسازی در شهرها ما متاسفانه در این معنا خلا داریم و همیشه نسبت به شهرداری شهرکرد گله مندیم و در جلسات متعدد و سال هاست می گوییم، شب گذشته جلسه ای با جمع زیادی از جوانان داشتم که تقریبا همه این جوان ها گلایه اولشان همین بود و از من مطالبه می کردند و می گفتند چرا فضای شهر فضای مناسب با یک شهر انقلابی، مذهبی و دینی و در مناسبت ها نیست و می گفتند شهر در نیمه شعبان کامل سوت و کور بود و در مناسبت های دیگر هم همینطور ولی انتظار است در ماه مبارک رمضان فضا سازی مناسبی در شهرها و میادین شهرکرد انجام گیرد و شهرداری باید در این معنا خیلی نقش بیافریند.

 امام جمعه شهرکرد ادامه داد: من چندین بار به شهردار شهرکرد این را گفته ام که قسمت مربوط به فضاسازی درون شهر را فعال کنید ولی متاسفانه فعال نشده و نمی دانم مشکل کارشان کجاست و چه چیزی کم دارند؟ بالاخره باید بشینند و نسبت به این معنا برنامه ریزی کنند که فضای شهر در مناسبت ها، در ماه مبارک رمضان و در موارد دیگر خودش را نشان دهد زیرا فضاسازی در شهر از مسائل بسیار مهم است.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام اضافه کرد: متولیان و مسئولان امر باید برای ماه مبارک رمضان جلسات ویژه ای بگذارند و درست رصد کنند و برنامه بدهند و از کسانی که در این جهت مراقبت می کنند بخواهند زیرا ما سال گذشته خیلی گزارش های ناموزون داشتیم و خبرهای بدی می رسید بنا بر اینکه انگار اصلا ماه رمضانی وجود ندارد و در جاهای مختلف چه در سطح شهر و چه در پارک ها و جاهای مختلف رعایت نمی شد که نباید اینجور باشد بالاخره ماه خداست و جامعه مان جامعه ایمانی است و مردم، مومنین و متدینین گله مندند و مرتب گلایه می کنند و ما هم نمی دانیم چه جواب بدهیم.

 نماینده ولی فقیه در استان در ادامه تاکید کرد: ما باید مطالبه به حق مردم را جواب بدهیم لذا حتما جلساتی بگذاریم و از کسانی که باید در این جهت نقش بیافرینند به جد مطالبه بکنیم و نگذاریم خدای نکرده منکر  و روزه خواری های علنی در در پارک ها یا به اشکال مختلف یا به عنوان اینکه مثلا مسافر است رواج یابد.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام افزود:روزه خواری ناهار در بعضی از جاها رسمی بد و شرم آور است و اگر مهمان می آید ببرند در خانه دربسته و برایش سفره ای بیندازند و درب خانه را هم ببنند و پرده را هم بکشند و مهمان ها را پذیرایی کنند ولی اینکه در مسجد بیایند و علنی سفره بیندازند و انگار نه انگار که ماه مبارک رمضان است رسم خیلی بدی است که برای این حتما باید فکری اساسی بکنیم و اجازه ندهیم این رسم گسترش پیدا بکند زیرا بالاخره ماه خداست و حریم ماه خدا ،حریم و حرمت روزه داری باید حتما رعایت بشود و این از نکات بسیار مهم و اساسی است که انشالله جدی مورد توجه قرار بگیرد.

 امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: راجع به این پل زمانخان خبرهای بدی می رسد و به من هم خیلی خبر می رسد که بعضی ها آنجا به اشکال مختلف یک جاهایی مانند سوئیت ها را گرفته اند و چکار کرده اند، متاسفانه می گویند سوئیت ها و ویلاهایی که آنجا ساخته شده اند مرکز فساد شده است در حالی که این ویلاها برای این ساخته شد که یک فضای گردشگری سالم به وجود بیاید و گردشگر جذب بکند نه فساد تولید بکند، آنجا ویلا و خانه ساخته شده برای آبادانی این مناطق و برای آنکه گردشگر جذب بکند و آبادانی برای استان ایجادبشود و درآمد استان بالابرود ولی اگر خدای نخواسته این جا مرکز فساد شد حتما باید به جد مورد توجه قرار بگیرد زیرا خبرهای بدی درباره ویلاها، اطراف و اکناف پل و مسیر رودخانه می رسد که همه ما موظفیم به عنوان یک منکر نسبت به آن عنایت و توجه لازم را داشته باشیم.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام تصریح کرد: امروز یک منکر در رأس همه منکرهای عالم وجود دارد و این جنایتکار قرن،آمریکاست که یک منکر تمام عیاربوده و چهره خبیث منکر بودن خودش را همیشه نشان داده است و در این برنامه اخیر هم همان که گفته شد و بارها هم گفته شده بود و برای بسیاری،برای رهبر معظم انقلاب و کسانی که منویات ایشان را دنبال می کردند چیز تازه ای نبود و کاملا یک امر مورد انتظار بود و غیر منتظره نبودالبته شاید برای بعضی ها غیرمنتظره بود و این تجربه ای به اصطلاح بود یا هرچه بود بالاخره صورت گرفت که البته عقل اقتضا می کند که آزموده را آزمودن خطاست.

 نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: وقتی آمریکا این همه چهره خبیث خودش را نشان داده است جا نداشت که ما دو مرتبه بیاییم و او را بیازماییم، رهبری معظم انقلاب تعبیر قشنگی داشتند و فرمودند خدا از تقصیرات آن هایی بگذرد که این مسئله و یک سری چیز هایی را القا کردند و مسئله مذاکره را وادار کردند و کشور به اینجا رسید.

 امام جمعه شهرکرد اضافه کرد: صحبت در این است که این خطا دوباره تکرار نشود، الان همه نگرانی این است که حالا این آزموده را آزمودیم و این خطا شد و آمریکا چهره خودش را مجددا نشان داد و این تجربه برای چندین بار به اثبات رسید دوباره سراغ اروپایی ها نروید زیرا خیلی مشخص است و دو دو تا چهارتاست و کسانی هم که تحلیل خیلی ضعیفی از قضایا دارند می فهمند که اروپا منافع خودش را در ارتباط با آمریکا می بیند نه در ارتباط با ایران و در این شکی وجود ندارد.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام ادامه داد: من اعتقادم این است که آقایان می بایست قبلا از اینکه این معنا به وجود بیاید و قبل از این رئیس جمهور آمریکا این معنا را اعلام بکند، خب آقایان گفتند ما می دانستیم، جناب آقای رئیس جمهور هم دیشب گفتند ما می دانستیم که آمریکا بالاخره این را اعلام خواهد کرد بنابراین انتظار این بود که وقتی می دانستند آمریکا این را اعلام می کند قبلش بروند و مسئله را با اروپایی ها ببنند و یک سره کنند و آن تعهدات و تصمیمات لازم را بگیرند که بالاخره آره یا نه، قبل باید این کار شده باشد  که نشده است.

 نماینده ولی فقیه در استان افزود:اگر حالا هم همچین مهلتی داده شد و بنا شد مدت قلیلی خدای نخواسته دو مرتبه ماندن در برجام و دوباره آزمودن و امتحان و دوباره تجربه باشد و این بلا سر کشور بیاید و مدت زیادی باز کشور گرفتار این مسائل بشود این باز از منکرهایی است که مجددا دامن کشور را می گیرد و انتظار است حالا که کار به اینجا رسیده است آقایان آن عنایت لازم نسبت به این معنا را داشته باشند.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام در ادامه تاکید کرد: البته یک خیرهایی هم در این است و قطعا یکی از خیرهایش این است که بالاخره ملت ما انسجام، اتحاد و وحدت نظر و باورشان به اینکه باید به اقتصاد مقاومتی روی بیاورند و باور به اینکه باید روی پای خودشان بایستند و انسجام درونی شکل بگیرد بیشتر شود البته اگر انسان بشمارد خیلی برکات دیگر هم می تواند در آن ملاحظه بکند.

 امام جمعه شهرکرد اضافه کرد: امیدواریم این خیرات و برکات را ببینیم و از این فرصت استفاده بکنیم که بیش از این، این ها میدان دار نباشند زیرا این ها کاری نمی توانند بکنند و همان طور که رهبر معظم انقلاب با جرات و جسارت فرمودند که "بنده از طرف ملت ایران به او می گویم« شما غلط می کنید»". واقعا همین است و این یک باور است که "امریکا"هیچ کاری نمی توانند بکنند به شرطی که انسجام ، وحدت و پایمردی خودمان را در این مسئله کاملا نشان دهیم و انشالله با یک انسجام خوب و همدلی و همراهی بتوانیم مسیر انقلاب و مسیر رشد و بالندگی را دنبال بکنیم.

 دراین جلسه سردار علی محمد اکبری دبیر ستادامربه معروف ونهی از منکر چهارمحال وبختیاری گزارش عملکرد یکساله این ستاد درسال 96 را بیان و برنامه های ابلاغی سال جاری درسطح استان را تشریح کرد .

سخنان مهندس اقبال عباسی،استاندار استان،ارائه گزارش یکساله دانشگاه های شهرکرد و آزاداسلامی پیرامون امربه معروف ونهی از منکر و بیان نقطه نظرات حاضرین از دیگر برنامه های این جلسه بود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar